Reklama

Reklama

Piotr Kraśko i Diana Rudnik już nie prowadzą "Wiadomości" TVP1

Piotr Kraśko i Diana Rudnik zostali odsunięci od prowadzenia "Wiadomości" TVP1. To pierwsze zmiany w Telewizji Polskiej po objęciu fotela prezesa TVP przez Jacka Kurskiego.

Piotr Kraśko i Diana Rudnik zostali odsunięci od prowadzenia "Wiadomości" TVP1. To pierwsze zmiany w Telewizji Polskiej po objęciu fotela prezesa TVP przez Jacka Kurskiego.
Piotr Kraśko - czy to już koniec jego kariery w TVP? /AKPA

Pojawiły się zmiany w grafiku "Wiadomości" TVP1. Jak podaje serwis Press.pl, najpierw wykreślono niedzielny dyżur Diany Rudnik, potem poniedziałkowy i wtorkowy Piotra Kraśki.

W niedzielę wieczorne "Wiadomości" zamiast Rudnik, poprowadził Krzysztof Ziemiec. Kogo zobaczymy w TVP1 o 19.30 dzisiaj i jutro (11 i 12 stycznia), kiedy dyżur miał mieć Kraśko, nie wiadomo.

"Wiem, że pamiętają mnie państwo jako twardego, wyrazistego polityka. Ale właśnie dlatego że takim politykiem byłem, a jednocześnie rozumiem świat mediów i jestem silnym człowiekiem, będę umiał ochronić niezależność i wolność telewizji publicznej od zagrożeń ze świata polityki" - powiedział nowy prezes TVP Jacek Kurski podczas pierwszej konferencji prasowej.

Reklama

Piotr Kraśko, który był szefem "Wiadomości" od stycznia 2012 roku, na razie nie skomentował decyzji nowych władz TVP.

W niedzielę, 10 stycznia, pojawiła się też inna zmiana w wieczornych "Wiadomościach". Prezenterzy nie pojawiają się już na tle Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, ale Zamku Królewskiego w Warszawie.

"Wkrótce w tle prezentera Wiadomości, zamiast pałacu im. Stalina - Zamek Królewski w Warszawie" - zapowiedział to już wcześniej na Twitterze prezes TVP Jacek Kurski.

W zespole prezenterów "Wiadomości" pozostała jeszcze Beata Tadla. Czy będzie prowadziła informacyjny program Jedynki, nie wiadomo.

Przypomnijmy, że oboje dziennikarze są nominowani do tegorocznych Telekamer Tele Tygodnia. Piotr Kraśko, który jest szefem "Wiadomości", ma szansę na nominację w kategorii "osobowość telewizyjna". Diana Rudnik, choć dopiero od października 2015 roku pracowała w "Wiadomościach" TVP1, została nominowana w kategorii "prezenter informacji".

Piotr Kraśko stał na czele informacyjnego programu Jedynki od stycznia 2012 roku (pracuje tam od 2008 roku), kiedy zastąpił na stanowisku szefa "Wiadomości" Karola Małcużyńskiego.

Kraśko jest wieloletnim dziennikarzem i prezenterem "Wiadomości". W Telewizji Polskiej pracuje od 1993 roku. Był korespondentem TVP w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie, a od 2008 r. był prezenterem głównego wydania "Wiadomości". Jest też autorem kilkudziesięciu programów, relacji i filmów dokumentalnych oraz książek.

Diana Rudnik ukończyła politologię ze specjalnością dziennikarską w Instytucie Nauk Społecznych Uniwersytetu Opolskiego. Karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Była dziennikarką redakcji opolskiej TVP3 Katowice, później pracowała w TVP3 Łódź. W listopadzie 2002 przeszła do "Informacji" Polsatu. Pracowała również w TVP4 jako prezenterka "Dziennika".

W październiku 2006 wróciła do TVP. Prowadziła najpierw "Kurier" w TVP3, następnie - po przekształceniu TVP3 w TVP Info w październiku 2007 - "Serwis informacyjny". Od października 2010 do maja 2011 prowadziła program interwencyjny "Celownik". Od września 2015 prowadziła "Wiadomości".

INTERIA.PL/Press
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Kraśko | Diana Rudnik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL