Reklama

Pieniądze na wesoło

Jolanta Fraszyńska i Tomasz Karolak stworzyli... bardzo przeciętną polską rodzinę. Wszystko po to, by w nowym mini-serialu pokazać widzom na własnej skórze, że ekonomia nie jest nauką trudną, nie ma nic wspólnego z czarną magią i że każda rodzina chcąc nie chcąc ma z nią do czynienia na co dzień.

Serial "Spokojnie, to tylko ekonomia" będzie się składać z dwudziestu trzyminutowych odcinków. Ma ważną misję - w prosty i doprawiony niemałą dawką humoru sposób pokaże Polakom, że z ekonomią spotykają się niemal codziennie: płacąc swoje rachunki, wypełniając przelewy bankowe czy zastanawiając się, jak najkorzystniej ulokować i pomnożyć swoje oszczędności.

Reklama

Główne role zagrają Jolanta Fraszyńska, czyli Roma z "Licencji na wychowanie", Tomasz Karolak, czyli Ludwik Boski z "rodzinki.pl" oraz Kuba Jankiewicz, znany jako Antek z "M jak miłość". Obok nich pojawi się sam Wojciech Pokora. Gościnne role zagrają także Weronika Rosati i Edyta Herbuś.

Tomasz Karolak i Jolanta Fraszyńska wspólne zdjęcia zaczęli od... sceny łóżkowej. - Lubię takie konkretne babki - śmiał się aktor.

Choć dotąd nie miał okazji pracować z Jolantą Fraszyńską, przyznaje, że wiele ich łączy - mają wspólnych znajomych, wiele podobnych doświadczeń, odwiedzają te same miejsca...

- Atmosfera jest super, a Tomek to marzenie - jest idealny do współpracy. Nadaje ton i rytm pracy - przyznaje aktorka.

Oboje są też pod wrażeniem talentu 10-letniego Kuby. To właśnie on, jako serialowy syn, zadaje im niezwykle dociekliwe pytania z ekonomii.

Odpowiedzi słuchajmy uważnie - zagadnienia poruszone w serialu pomogą widzom przygotować się do Wielkiego Testu z Wiedzy Ekonomicznej, który odbędzie się 25 lutego 2013 r. godz. 20:20 w Jedynce.

Projekt powstaje we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Pierwszy odcinek "Spokojnie, to tylko ekonomia" już 1 lutego o 20:20 na antenie TVP1.

Anna Janiak

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Wesoły | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje