Reklama

"Pielęgniarki": Paradokumentalny serial Polsatu

4 lutego, scenami w szpitalu na oddziale wewnętrznym i dziecięcym, rozpoczęły się zdjęcia do paradokumentalnego serialu Polsatu "Pielęgniarki".

"Pielęgniarki" to emocjonująca opowieść o ludziach, ich problemach i codziennych dylematach. Miejscem akcji jest szpital, ponieważ to właśnie w takim miejscu jak szpitalne łóżko, dopadają nas najczęściej refleksje nad własnym życiem. Jest to także, może przede wszystkim, opowieść o kobietach, które wykonują bardzo szlachetny, choć niełatwy zawód.

Reklama

Każdy odcinek przedstawia perypetie nietuzinkowych kobiet, wykonujących zawód, który w zasadzie mogłaby wykonywać każda kobieta - bo w każdej jest coś z pielęgniarki. Bohaterki odcinków to siostry przydzielone do pacjenta, o którym opowiada dany odcinek. Wątki poszczególnych opowieści skupiają się głównie wokół obyczajowych problemów pacjenta - jego rozterkach, zmartwieniach i wszystkim co jest związane z chorobą a często bywa także, że jest jej powodem - epizodyczne opowieści o nieporozumieniach w rodzinie, namiętnościach, tragediach i braku zainteresowania z jej strony.

Każdy odcinek opowiada też o życiu w obrębie samego szpitala, sporach pomiędzy personelem, kłótniach na temat podziału obowiązków i konfliktach na linii szefowa - podwładne.

"Pielęgniarki" to nie tylko serial o chorobach, które dotykają pacjentów, pojawiających się w kolejnych odcinkach. To serial, w którym pobyt pacjenta w szpitalu stanowi punkt wyjścia do opowiedzenia poruszających ludzkich historii. "Pielęgniarki" to przede wszystkim emocjonująca opowieść o ludziach, ich problemach i codziennych dylematach na tle szpitalnych przypadków.

Emisja "Pielęgniarek" planowana jest wiosną w Polsacie (codziennie od poniedziałku do piątku).

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Zdecyduj kto dostanie Oscara!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje