Reklama

Pasje dzieci najważniejsze?

Grażyna z "Klanu" ma dylemat: pozwolić córce na taniec, czy raczej - ze względu na stan jej zdrowia - zabronić tej przyjemności?

Bożena miała wypadek, teraz chce wrócić do tańca. Jej rodzice, Rysiek i Grażynka, są temu stanowczo przeciwni...

Reklama

- Dziewczyna (w tej roli Agnieszka Kaczorowska) dojrzewa. Wie, czego chce. Rodzice nie mają na nią wpływu. Mogą tylko doradzać. Ja, jako Grażynka (ale też prywatnie), uważam, że i tak zrobi swoje, bo... taniec jest jej miłością - przekonuje serialowa Grażynka, czyli Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

"Tele Tydzień": Pasja w życiu jest ważna?

Małgorzata Ostrowska-Królikowska: - Bardzo. Mój serialowy syn Piotruś jest tego najlepszym przykładem. Chłopak, mimo swojej niepełnosprawności, jest bardzo ambitny. Od pewnego czasu uczy się gry na fortepianie. Niedawno kręciliśmy odcinek akademii w szkole, gdzie Piotruś zagrał bez dublera 'Odę do radości'. Wzruszyłam się. Pasje dzieci trzeba szanować.

Rodzina Lubiczów jest podobna do pani rodziny?

- Mam dużą rodzinę. Ostatnio mieliśmy uroczystość, na którą wszyscy się zjechali. Było nas całkiem sporo. Nawet, jeśli na co dzień nie mamy kontaktu, kiedy trzeba - wspieramy się. Choć nie jest tak, jak u Lubiczów, że w rodzinie jest lekarz, pielęgniarka, prawnik, na których pomoc zawsze można liczyć.

W "Klanie" gra pani z własną córką, Julią (serialowa Kasia Lubicz). Dobrze wam się współpracuje?

- Bardzo. Dla nas to dodatkowy wspólny czas. W samochodzie, dojeżdżając na plan, możemy porozmawiać, powtórzyć lekcje. Obserwuję Julkę i widzę, że to dodatkowe zajęcie krzywdy jej nie robi. Wręcz przeciwnie. Ona łatwo zapamiętuje, a gra sprawia, że szybko uczy się koncentracji.

Nie boi się pani, że córka wybierze pasję zamiast szkoły?

- Na szczęście, aktorstwo nie jest jej pasją. Jest tylko jedną z części jej świata, ale nie zabiera jej całego wolnego czasu.

Zaplanowała pani wakacyjne wyjazdy?

- Dzieci już mają zorganizowane całe wakacje i wiedzą, dokąd jadą. Julka wyjeżdża najpierw na obóz harcerski, późnej na obóz językowy do Londynu, a w sierpniu na Hel. My planujemy na bieżąco, ale na pewno spędzimy wspólnie czas pomiędzy wyjazdami dzieci.

Z Małgorzatą Ostrowską-Królikowską rozmawiała Ewa Pokrywa.

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Więcej czytaj w magazynie "Tele Tydzień"

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pasje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje