Reklama

Ostatnie pożegnanie Ryszarda

Ryszard Lubicz (Piotr Cyrwus) zostanie pochowany w grobowcu rodzinnym na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie. A potem odbędzie się stypa w restauracji Rosso należącej do Moniki (Iza Trojanowska).

Przypomnijmy, że Piotr Cyrwus po 15 latach pracy na planie "Klanu" postanowił rozstać się z rolą Ryszarda Lubicza. Od 1 stycznia br. został etatowym aktorem Teatru Polskiego w Warszawie, któremu szefuje Andrzej Seweryn. Aktor poprosił producentów sagi rodu Lubiczów o definitywne zakończenie jego wątku, a oni uszanowali jego decyzję.

Reklama

Zdradzamy, że 2238. odcinku "Klanu" (emisja w poniedziałek, 27 lutego) odbędzie się pogrzeb Ryszarda. Przy rodzinnym grobie Lubiczów widzowie zobaczą najbliższych zmarłego - żonę Grażynkę (Małgorzata Ostrowska-Królikowska) z twarzą ukrytą w dłoniach, zapłakaną córkę Kasię (Julia Królikowska), smutną Bożenkę (Agnieszka Kaczorowska) i Maćka (Piotr Swend), którego podtrzymywać będzie Mariusz Kwarc (Mariusz Krzemiński), przyjaciel Ryszarda.

Po drugiej stronie Grażynki stać będzie jego rodzeństwo - Paweł (Tomasz Stockinger), Elżbieta (Barbara Bursztynowicz) i Monika (Izabela Trojanowska). Za nimi Jerzy (Andrzej Grabarczyk), Krystyna (Agnieszka Kotulanka) z Pawełkiem (Szymon Kanownik), Feliks (Jan Piechociński), Kamila (Michalina Robakiewicz) z Błażejem (Maciej Chorzelski) oraz ciocia Stasia (Kazimiera Utrata) z mężem Jeremiaszem (Wincenty Grabarczyk). Nie zabraknie też Miłosza (Konrad Darocha), który w tych dramatycznych chwilach okaże się wsparciem dla kruchej Bożenki.

Żył pięknie i pogrzeb miał piękny

Już po pogrzebie do Grażynki podejdzie Paweł, by podać jej ramię, a ona - pogrążona w rozpaczy - ani drgnie. Dopiero po chwili usłyszy słowa szwagra i w milczeniu ruszy z nim do wyjścia.

- Żył pięknie i pogrzeb miał piękny, ten nasz Rysio... - skwituje pochlipująca ciocia Stasia. - Mnie to by może i pora już była. Ale Rysiek? Taki młody człowiek i pan Bóg go do siebie zabrał... Bożeż ty mój, jak tu nie płakać?

Po pogrzebie cała rodzina Lubiczów uda się do Rosso. Podczas uroczystości pożegnalnych w restauracji Gabriela (Laura Łącz) wywoła z sali Grażynkę. Wdowa po Ryszardzie zobaczy w progu mamę Martynki (Joanna Pałucka) z córką (Natalia Antoszczak). Niespodziewani goście złożą Grażynce kondolencje. Maciek oczywiście ucieszy się z obecności ukochanej...

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Cyrwus | ryszard | ostatnie pożegnanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje