Reklama

Ostatni wywiad Peaches Geldof: "Umrę jak moja matka"

Zmarła w kwietniu córka Boba Geldofa - Peaches - przewidywała, że umrze tak jak jej matka - wynika z opublikowanego właśnie wywiadu, jaki z 25-latką przeprowadził tuż przed jej śmiercią pisarz William Todd Schultz. Mama Peaches Geldof - Paula Yates - przedawkowała narkotyki.

Peaches Geldof przyjaźniła się z pisarzem Williamem Toddem Schultzem, autorem biografii muzyka Elliotta Smitha, który "w drugiej połowie marca", czyli kilkanaście dni przed śmiercią Geldof, przeprowadził z nią 2-godzinny wywiad. Ukazuje się on właśnie na łamach brytyjskiej gazety "The Spectator".

Reklama

Geldof zwierzyła się Schultzowi, że czuje się czasem jak powieściowa bohaterka. "Jakbym była postacią w czyjejś książce. [Jakby] twoje życie było już wcześniej zaplanowane, jakby ktoś mówił o tobie: 'Umrze, jak jej matka'" - 25-latka miała świadomość, jak autodestrukcyjne bywa życie na świeczniku.

Córka Boba Geldofa zmarła na początku kwietnia w wyniku przedawkowania narkotyków.

Peaches Geldof straciła matkę, gdy miała 11 lat. Paula Yates zmarła w 2000 roku z powodu przedawkowania narkotyków. "Pamiętam dzień, w którym zmarła moja mama, nadal ciężko mi o tym mówić" - zwierzyła się w 2012 roku w rozmowie z "Elle". "Po prostu zablokowałam to w sobie. Następnego dnia poszłam już do szkoły, ponieważ mój ojciec wyznawał zasadę: "'zachowaj spokój i ruszaj przed siebie'" - przyznała Geldof.

W ostatnim poście na swym koncie na Twitterze, który Geldof zamieściła kilka godzin przed śmiercią, znalazła się jej fotografia jako dziecka w ramionach matki.

Tabloid "Daily Mail" ujawnił, że celebrytka od lat walczyła z uzależnieniem od heroiny.

"Peaches wracała do heroiny i zrywała z narkotykami. To było jaka zabawa jo-jo. Kiedy wyszła za Toma [Cohena - muzyk] i urodziła dzieci, wydawało się, że sprawy będą miały się lepiej. I rzeczywiście tak było, ale tylko przez kilka miesięcy" - powiedziała tabloidowi przyjaciółka rodziny zmarłej Gerry Agar.

Narkotyki nie były jedynym problemem córki Boba Geldofa. Według doniesień tabloidu, Peaches była uzależniona od pigułek na odchudzanie.

"Prawie nie jadła, a zażywała tabletki na odchudzanie, które dawały jej energię. Niektórzy twierdzą, że te pigułki mają podobne działanie do narkotyków. Peaches była na takim etapie, że zażywała je rano, by mieć siłę zajmować się dziećmi po tym, jak w nocy zażywała heroinę" - twierdzi rozmówca "Daily Mail".

Urodzona w 1989 roku Peaches Honeyblossom Geldof rozpoczęła karierę w show-biznesie w wieku 15 lat od autorskiej rubryki w magazynie "Elle". Rok później opuściła rodzinny dom i zaczęła współpracować z gazetami "Telegraph" i "Guardian". Zadebiutowała również w telewizji jako prezenterka programu stacji ITV2 "OMG! with Peaches Geldof".

Peaches Geldof pracowała również jako modelka. W ubiegłym tygodniu brała udział w kampanii promocyjnej nowej kolekcji linii odzieżowej supermarketów Tesco - F&F.

Peaches Geldof jako dziecko z mamą - fot. Instagram

Jej mężem był muzyk Thomas Cohen, z którym Geldof miała dwójkę synów: 2-letniego Astalę i o rok młodszego Phaedre.

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Paula

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje