Reklama

Osobisty portret Beyoncé

Plotki nie powinny wpływać na odbiór muzyki, głosu i sztuki - mówi Beyoncé Knowles w dokumencie "Beyoncé: Życie to tylko sen", będącym osobistym portretem tej jednej z najbardziej pożądanych artystek świata.

Tylko w dokumencie HBO wokalistka ujawnia sekrety swojego prywatnego życia. Premiera filmu będzie miała miejsce już 22 maja w HBO2, natomiast od 6 maja dokument dostępny jest w HBO GO. Film jest doskonałą rozgrzewką przed pierwszym koncertem artystki w Polsce.

Reklama

Beyoncé to jedna z najpopularniejszych gwiazd światowej sceny muzycznej. Wokalistka zdobyła 16 nagród Grammy, każda jej kolejna płyta jest sukcesem. "Beyoncé: Życie to tylko sen" to intymny portret artystki będący zapisem refleksji dotyczących pracy, rynku muzycznego, zmieniających się zasad nim rządzących, ale także osobistych przemyśleń na temat życia, sławy, relacji z rodzicami, radości z posiadania dzieci, bycia kobietą we współczesnym świecie, jak również trudnej sztuki zachowania balansu pomiędzy byciem jednocześnie osobą prywatną i sławną. Jak sama wyznaje w filmie: To, jak zatrzymać popularność, nie wyrzekając się siebie to największe wyzwanie mojego życia. Na film składają się sceny nakręcone przez samą artystkę, jak również materiały z prób i występów.

Film odnotowuje także bardzo ważny moment w życiu artystki - fakt, że spodziewa się dziecka. To szczególne doświadczenie nie wpływa jednak na artystyczną aktywność, Beyoncé nie daje sobie taryfy ulgowej i decyduje się na normalną działalność koncertową. Sceny z występów łączone są z intymnymi wyznaniami pokazującymi, jak wielką radością dla wokalistki jest perspektywa bycia matką. Artystka niejednokrotnie podkreśla także jak wiele dla niej znaczy małżeństwo z Jay-Z, znanym raperem i producentem muzycznym. Oboje bardzo strzegą swojej prywatności, nie udzielają wspólnych wywiadów i starają się w konsekwentny sposób zarządzać informacjami dotyczącymi ich małżeństwa. Dokument ten ma szczególną wartość jako świadome zaproszenie do prywatnego świata tej najpotężniejszej pary show biznesu.

Beyoncé sporo miejsca poświęca także przemyśleniom dotyczącym swojej drogi zawodowej. W krótkich, szczerych wypowiedziach podkreśla, jak wiele szczęścia dostała od losu. Swoją karierą stara się kierować bardzo świadomie, podejmując często niełatwe decyzje.

- Odniosłam komercyjny sukces. Ale to mi nie wystarczyło. Trudno jest sprostać wymaganiom publiczności. To przerażające, bo przez to przestajemy stopniowo być sobą. Nie chciałam śpiewać o tym samym przez 10 kolejnych lat. Chciałam się rozwijać. Śpiewać o tym, że czasem sama siebie nienawidzę, jeśli tak właśnie się czuję. Uznałam, że czas pomyśleć o przyszłości. Za cel postawiłam sobie niezależność - wyznaje Beyoncé.

Wszystko to składa się na wielowymiarowy i jednocześnie ciekawy obraz artystki, która, jak sama mówi, wiele już osiągnęła, ale też jeszcze dużo artystycznie ma do powiedzenia. Film był najchętniej oglądanym dokumentem w historii HBO - premiera w USA przyciągnęła przed telewizory niemal 2 miliony widzów. Dokument został wyreżyserowany i wyprodukowany przez samą artystkę, którą wsparł współpracujący z nią od lat i dokumentujący jej dokonania Ed Burke.

Premiera dokumentu "Beyoncé: Życie to tylko sen" odbędzie się w środę, 22 maja o godz. 22 w HBO2. Od 6 maja film można obejrzeć w serwisie internetowym HBO GO.

Trzy dni po premierze dokumentu, 25 maja Beyoncé wystąpi w Warszawie na swoim pierwszym polskim koncercie.


Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Beyonce Knowles | portrety | Beyoncé Knowles | HBO

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje