Reklama

Reklama

Ósmy sezon "Gry o tron" w kwietniu 2019

Ósmy sezon "Gry o tron" zadebiutuje na antenie HBO w kwietniu 2019. Produkcja liczyć będzie 6 odcinków.

Ósmy sezon "Gry o tron" zadebiutuje na antenie HBO w kwietniu 2019. Produkcja liczyć będzie 6 odcinków.
Emilia Clarke na plakacie reklamującym finał "Gry o tron" /HBO

Finał "Gry o tron" reklamowany jest hasłem: "Każda bitwa. Każda zdrada. Każde ryzyko. Każda walka. Każde poświęcenie. Każda śmierć".

Wśród scenarzystów - poza Davidem Benioffem i D.B. Weissem - znaleźli się Dave Hill i Bryan Cogman, chwalony przez George'a R.R. Martina, autora "Gry o tron", za doskonałe wyczucie wykreowanego przez niego świata.

Jak stwierdzili Benioff i Weiss, tak długa przerwa w emisji wynika z tego, że ekipa od początku planowała spędzić półtora roku na tworzeniu końcowych odcinków serialu, aby finał był spektakularny i satysfakcjonujący dla fanów. Przeszkodą dla twórców okazała się też ciąża jednej z głównych gwiazd serialu - Sophie Turner.

Reklama

W finałowym sezonie "Gry o tron", poza gwiazdami serii, zobaczymy również polskiego aktora - Pawła Sakowskiego.

Swoją przygodę z "Grą o tron" Sakowski rozpoczął podczas pobytu w Irlandii. Tam spotkał członka ekipy "Wikingów" [zdjęcia do serialu kręcone są w hrabstwie Wicklow - red.], który stwierdził, że Polak mógłby zagrać w produkcji stacji History.

Za jego radą Sakowski wysłał swoje CV, po kilku dniach otrzymał zaproszenie na przesłuchanie do "Gry o tron". Rolę otrzymał.

Jak na razie nie wiadomo, w jaką postać wcieli się aktor. Wiadomo, że wystąpi w dwóch lub trzech odcinkach serii, a na planie spędził 12 dni.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Gra o tron

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy