Reklama

Reklama

"Opowiem ci o zbrodni": Olga Bołądź, Piotr Głowacki i Lesław Żurek wstrząsną opinią publiczną

Olga Bołądź, Piotr Głowacki, Robert Gonera, Lesław Żurek, Przemysław Bluszcz, Magdalena Berus i Kamil Kula dołączyli do obsady aktorskiej serii Crime+Investigation Polsat "Opowiem ci o zbrodni". W produkcji debiutuje pisarka Katarzyna Grochola, która pojawi się w roli jednej z prowadzących program.

Olga Bołądź w nowym sezonie "Opowiem ci o zbrodni"

Mistrzowie polskiego kryminału po raz kolejny opowiedzą o prawdziwych zbrodniach, które wstrząsnęły polską opinią publiczną.

W czwartej serii programu "Opowiem ci o zbrodni" zobaczymy Igora Brejdyganta, Wojciecha Chmielarza, Małgorzatę i Michała Kuźmińskich, Joannę Opiat-Bojarską i Roberta Małeckiego. Do grona prowadzących dołączyła Katarzyna Grochola, która ze stacją Crime+Investigation Polsat związana jest od roku 2019, gdy została twarzą ogólnopolskiej kampanii Stop Przemocy Wobec Kobiet i prowadzącą program Niewidzialne: Stop Przemocy, zrealizowany ze wsparciem Centrum Praw Kobiet.

Reklama

"Opowiem ci o zbrodni": Polscy aktorzy w czwartym sezonie

W czwartym sezonie pojawią się inscenizacje, w których główne role grają znani polscy aktorzy.

"Zdecydowaliśmy się na współpracę ze znakomitymi polskimi aktorami, aby przejmujące historie opowiadane przez wybitnych pisarzy zyskały jeszcze głębszy wymiar w inscenizacjach, które są bardzo ważną częścią naszego programu. Historie, które prezentujemy wydarzyły się naprawdę i chcemy pokazać je z zachowaniem pełnej wrażliwości i szacunku dla ofiar oraz ich rodzin. Wierzymy, że znakomita gra aktorska dodaje jakości temu, w jaki sposób ukazujemy historie" - mówi Agnieszka Kubiak, dyrektor ds. lokalnych produkcji i kreacji A+E Networks.

Olga Bołądź -  odcinku prowadzonym przez Katarzynę Grocholę - wciela się w postać Hanny, która po latach trwania w przemocowym związku, nie wytrzymała i ugodziła nożem swojego męża.

W odcinku Małgorzaty i Michała Kuźmińskich, w opowieści o zabójstwie trzech policjantów na terenie zakładu karnego, w rolę mordercy, strażnika więziennego, wcielił się Robert Gonera.

Wojciech Chmielarz przedstawi sprawę mężczyzny, który zamordował swoją żonę i ukrył jej zwłoki w piwnicy. Fakty udało się ustalić po 20 latach, dzięki pracy policjantów z gdańskiego "Archiwum X". W inscenizacji główną rolę zagrał Lesław Żurek.

Joanna Opiat-Bojarska zajęła się  głośną sprawą śmierci młodej dziewczyny - Zyty, która została zamordowana w 1994 roku. Morderca został odnaleziony po prawie 30 latach. W tym odcinku w roli głównej pojawił się Piotr Głowacki.

Igor Brejdygant opowie o związku dwojga młodych ludzi - tutaj alkohol był przyczyną dramatycznych wydarzeń. Główne role zagrali Magdalena Berus i Kamil Kula.

Robert Małecki wraca do zaginięcia dziesięcioletniego Mateusza, który po zabawie nad rzeką w 2007 roku nigdy nie wrócił do domu. Jego ojciec do dzisiaj szuka odpowiedzi na pytanie, co się stało z jego synem. W inscenizacji przejmującą rolę ojca chłopca zagrał Przemysław Bluszcz.

"Do udziału w czwartym sezonie programu zaprosiliśmy zawodowych aktorów. Ich obecność na planie bardzo urealniła te opowieści. (...) Opowiadamy o zbrodniach, które zdarzyły się naprawdę, o prawdziwych dramatach rodzin, ich rozpaczy, lęku, bezradności. Tylko zawodowy aktor potrafi te emocje przenieść na ekran. Kiedy kręciliśmy sceny z udziałem aktorów, to bardzo realnie, wprost namacalnie dotykaliśmy tego, co dotychczas było zapisem w jednym z tomów akt. Byliśmy świadkami zbrodni i to było bardzo dojmujące przeżycie. Mam nadzieje, że nasi widzowie doświadczą tych samych emocji" - komentuje producentka programu Jolanta Gwardys.

Nowe odcinki "Opowiem ci o zbrodni" będą pokazywane w piątki, od 22 października, wieczorem w telewizji Crime+Investigation Polsat.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Crime & Investigation Network

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje