Reklama

Olbrychski i języki obce

Daniel Olbrychski, którego możemy obecnie oglądać w "Komisarz Alex", nie ma najmniejszych problemów z porozumiewaniem się po francusku, rosyjsku i angielsku. Biegle włada tymi językami, ale każdego z nich nauczył się z innych powodów!

Daniel Olbrychski twierdzi, że aby nauczyć się języków obcych, trzeba być niezwykle zdyscyplinowanym i systematycznym człowiekiem. Mówi też, że trzeba mieć dobrą motywację, bo bez niej żadna nauka nie jest efektywna.

Reklama

- Francuskiego nauczyłem się dzięki mamie, która była nauczycielką tego języka i czytała mi oraz mojemu bratu bajki... po francusku - śmieje się aktor.

Z zupełnie innych powodów Daniel Olbrychski nauczył się języka rosyjskiego. Uwielbiał piosenki Bułata Okudżawy oraz Włodzimierza Wysockiego i bardzo chciał wiedzieć, o czym śpiewają jego idole.

- Po latach poznałem obu osobiście i zaprzyjaźniłem się z nimi - mówi aktor.

Do nauki języka rosyjskiego Daniel Olbrychski zasiadał tym chętniej, że fascynowała go rosyjska poezja, więc uznał, że najlepiej ją zrozumie, jeśli nie będzie musiał czytać jej w polskim tłumaczeniu.

Najpóźniej, bo już będąc znanym aktorem, Daniel Olbrychski wziął się za naukę języka angielskiego.

- Pojawiła się możliwość grania w filmie amerykańskim, więc musiałem po prostu ostro zabrać się za naukę angielskiego - opowiada.

Aktor zdecydował się wynająć osobistego nauczyciela, który towarzyszył mu na każdym kroku i rozmawiał z nim wyłącznie w języku Szekspira. Postawił sobie za punkt honoru, by angielskiego nauczyć się w ciągu... roku.

- Wynająłem studiującego w Polsce Amerykanina, który wziął urlop dziekański, żeby być przy mnie zawsze i wszędzie - śmieje się Daniel Olbrychski, dodając, że po 12 miesiącach codziennej nauki był gotowy grać w Hollywood po angielsku!

- Tyle, że z filmu, do którego chciano mnie wtedy zaangażować, nic nie wyszło. Ale znajomość angielskiego została - mówi serialowy Majer z "Komisarza Aleksa".

Jeśli chcesz znaleźć więcej informacji o telewizyjnych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Komisarz Alex | Nie | jeżyk | język | Daniel Olbrychski | język obcy | serial | aktor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje