Reklama

Nowy sezon "Kobiety na krańcu świata" od 25 października

25 października na antenie TVN-u zadebiutuje nowy sezon programu "Kobieta na krańcu świata", w którym Martyna Wojciechowska przedstawia niezwykłe historie kobiet na całej Ziemi.

 25 października na antenie TVN-u zadebiutuje nowy sezon programu "Kobieta na krańcu świata", w którym Martyna Wojciechowska przedstawia niezwykłe historie kobiet na całej Ziemi.
Martyna Wojciechowska w Libanie podczas nagrań do "Kobiety na krańcu świata" /TVN

Od dwunastu lat emisji serii "Kobieta na krańcu świata" nikt nie był w stanie zatrzymać nieustraszonej podróżniczki. W tym roku jednak niespodziewanie zdjęcia do kolejnego sezonu musiały zostać wstrzymane aż na cztery miesiące. Było trudniej niż zwykle, ale niemożliwe nie istnieje i dlatego właśnie nowa seria programu jest tak wyjątkowa. W pierwszym odcinku podróżniczka pojedzie do Libanu.

W tym roku cały świat się zatrzymał, żeby stawić czoło pandemii. Wszystkie plany uległy zmianom, a obecnie podróżowanie nie jest tak łatwe, jak wcześniej. To już 12. sezon programu "Kobieta na krańcu świata", który częściowo powstał w nowej rzeczywistości. Zapraszamy widzów w fascynującą podróż przez życie wyjątkowych kobiet − ich codzienność, pragnienia i lęki.

Reklama

Czwartego sierpnia 2020 r. w potężnej eksplozji w stolicy Libanu - Bejrucie, zginęło prawie 200 osób, tysiące zostało rannych, a dach nad głową straciło 300 000 mieszkańców. Przyczyną tragedii był wybuch wcześniej skonfiskowanych 2750 ton saletry amonowej, składowanej w porcie. Miesiąc po katastrofie, w stolicy kraju znów wybuchł pożar.

Liban, jako niewielki kraj na Bliskim Wschodzie, który od wielu lat mierzy się z olbrzymim kryzysem gospodarczym, korupcją, ubóstwem, bezrobociem i ogromną liczbą syryjskich uchodźców, nie jest w stanie sam uporać się z ogromem zniszczeń spowodowanych wybuchem. Na pomoc ruszył cały świat, jednak odbudowa miasta potrwa jeszcze długie miesiące.

Zena Chahine jest wolontariuszką. Po eksplozji w porcie natychmiast ruszyła z pomocą poszkodowanym. Jako pierwsza strażaczka w szeregach libańskiej ochotniczej straży pożarnej pociągnęła za sobą dziesiątki innych, odważnych kobiet. Dziś, nie zważając na niebezpieczeństwo, próbuje przywrócić swoje ukochane miasto do życia.

Nowy sezon "Kobiety na krańcu świata" zadebiutuje na antenie TVN-u w niedzielę, 25 października, o godz. 11.30.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kobieta na krańcu świata

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy