Reklama

Reklama

Nowy program Małgorzaty Rozenek

- W "Bitwie o dom" nie zabraknie emocji. Myślę więc, że program będzie chętnie oglądany - mówi Małgorzata Rozenek, która sama dobierała uczestników nowego show.

Małgorzata Rozenek wkracza w świat reality show. Będzie sędziować w programie "Bitwa o dom". Nie oznacza to jednak, że przestaje uczyć czystości i porządku w przebojowej "Perfekcyjnej pani domu"!

Trwa sezon wiosennych porządków. Co radzi perfekcyjna pani domu?

Małgorzata Rozenek: - Należy pracować systematycznie: podzielić pracę na etapy. Zacząć od jednego pokoju, a gdy się skończy w nim porządki, przejść do kolejnego. Wchodząc zaś do pokoju z zamiarem sprzątania, należy zacząć od szafy i iść od góry, to znaczy najpierw przeglądać i segregować ubrania z wyższych półek, stopniowo schodząc coraz niżej, aż do podłogi. Na koniec zajmujemy się kuchnią i łazienką.

Reklama

Co robić, by dzieci chciały sprzątać?

- Gderaniem wiele się nie uzyska. Najlepiej, gdy dziecko wie od najmłodszych lat, że każdego dnia, gdy robi się wieczór, należy wprowadzić ład w swoje otoczenie. Jeśli zaś jest starsze i nie nabrało tego nawyku, porządkowanie trzeba egzekwować jako jeden z obowiązków. Powiedzieć, że tak jak dorośli chodzą do pracy i porządkują, tak dziecko chodzi do szkoły i sprząta. Trzeba być konsekwentnym. Nie krzyczeć lecz przyjemności uzależniać od wykonania pracy np.: 'Chcesz iść do kolegi? Świetnie, ale zlikwiduj bałagan'.

To, że czystość np. w kuchni jest bardzo ważna, to sprawa ewidentna. Ale jak tłumaczyć, że trzymanie ubrania w szafie jest lepsze niż na podłodze?

- Zdrowym rozsądkiem. Ubrania źle przechowywane niszczą się, zajmują dużo miejsca i wymagają ponownego prasowania. Ponadto szukanie konkretnej rzeczy w stosie odzieży zajmuje o wiele więcej czasu niż zdjęcie jej z wieszaka. Czas jest cenny i warto go oszczędzać na przyjemniejsze rzeczy niż wykopaliska we własnym pokoju!

Czy powtarzają się pytania, z jakimi zgłaszają się uczestniczki "Perfekcyjnej pani domu"?

- Są to osoby zdecydowane, by coś zmienić w swoim życiu. Naprawdę chcą się czegoś nauczyć i wracają do siebie z tą wiedzą. Najczęściej powtarza się pytanie, jak... składać prześcieradła z gumką.

Rusza nowy program z pani udziałem - "Bitwa o dom".

- Rywalizacja ośmiu rodzin na wykańczanie i urządzanie mieszkania to świetny pomysł na reality show. Tym bardziej, że nagroda jest niezwykle atrakcyjna: zwycięzca zatrzyma urządzone przez siebie lokum warte pół miliona złotych. A o tym, kto wygra będą decydować sami widzowie, głosując sms-ami. Emocji będzie mnóstwo, myślę więc, że program będzie chętnie oglądany. Czy będzie hitem? W przypadku 'Perfekcyjnej pani domu' nikt nie spodziewał się, że od razu zrobi furorę.

Czy brała pani udział w wybieraniu uczestników show?

- Tak, odwiedzałam rodziny i szukałam w nich determinacji i ochoty na niezwykłą przygodę oraz ostrą rywalizację. Udział w programie zakłada bowiem, że rodzina, która wchodzi do gry, musi przeprowadzić się do wykańczanego przez siebie mieszkania. Jeżeli ma dzieci to z dziećmi, którym muszą od kwietnia do czerwca zmienić szkołę!

Jest pani bardzo popularna. Każde pani publiczne pojawienie się jest komentowane. Nierzadko w sposób niemiły. Jak pani do tego podchodzi?

- Na pewno coś mogłabym zrobić lepiej, albo jeszcze lepiej. Generalnie jednak popularność, to nie jest takie złoto, jak się wydaje.

Beata Modrzejewska

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Co nowego w kinie?

To i Owo
Dowiedz się więcej na temat: Myślę | nowy program

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy