Reklama

Reklama

Nowe twarze w serialu "Diagnoza". Nie tylko Stenka i Kościukiewicz

Serial "Diagnoza", który szczyci się dwoma milionami wiernych widzów, rozpoczął swój trzeci sezon. Do obsady dołączyli: Danuta Stenka, Mateusz Kościukiewicz, Kamila Kamińska i Paweł Dobek.

Serial "Diagnoza", który szczyci się dwoma milionami wiernych widzów, rozpoczął swój trzeci sezon. Do obsady dołączyli: Danuta Stenka, Mateusz Kościukiewicz, Kamila Kamińska i Paweł Dobek.
Maciej Zakościelny, Maja Ostaszewska, Danuta Stenka i Adam Woronowicz - spotkanie prasowe z aktorami serialu "Diagnoza" /AKPA

W nowych odcinkach pojawi się Paweł Wilecki (w tej roli Mateusz Kościukiewicz), szanowany prokurator z Rybnika.

"Przyszła świeża krew i to jaka! Dobra. Jest Mateusz Kościukiewicz, Danusia Stenka, która jest klasą samą w sobie - to cudowne towarzystwo. U mojej postaci też będzie miło, bo właśnie nowa postać, Mateusz Kościukiewicz, trochę zamąci w moim życiu. Chociaż będą pewne nieprzychylne okoliczności, bo on jest w serialu prokuratorem. Będzie u nas w szpitalu prowadzone dochodzenie, dosyć nieprzyjemna sytuacja, więc w takich niezbyt miłych okolicznościach, nieprzychylnych, bo wielu będzie oskarżonych, ale... no, może nam się uda?" - uchyla rąbka tajemnicy w rozmowie z PAP Life Magdalena Popławska, w serialu w roli Marty Artman.

Reklama

Do zgranej już ekipy lekarzy dołączy również piękna chirurg Kalina Wysocka, grana przez Kamilę Kamińską. Jej bohaterka jest zdystansowana, skryta i małomówna, nie interesują jej oddziałowe plotki.

"Moja postać wspiera te główne wątki, a w tematyce medycznej odnalazłam się jak ryba w wodzie. Miałam kiedyś takie marzenie, żeby być lekarzem... Pogłębiam tu swoją wiedzę, wiadomo, że medycyny nie nauczę się na planie. Mam znajomych lekarzy i nawet moja koleżanka lekarka, recenzuje odcinki, to ostatnio pochwaliła, że mamy dobrego konsultanta medycznego. Pewne rzeczy w tempie się nie zgadzają, ale to już jest prawda czasu, prawda ekranu" - mówiła PAP Life Kamila Kamińska.

Co ciekawe, zdarzyło się, że rola serialowa "wychodzi" do ludzi. "Mam w sobie śmiałość do pomocy, kiedy coś się dzieje. Ostatnio udzieliłam pomocy w pociągu, na tyle, na ile umiem. Mam tę śmiałość, a niewiele trzeba, żeby pomóc. Ale pierwszy raz mi się zdarzyło, że pani, której udzieliłam pomocy, odpowiedziała mi. Napisała do mnie z podziękowaniem" - wyznaje Kamińska.

Nowym stażystą na oddziale jest Leszek, którego gra Paweł Dobek. "Mój bohater to młody, dosyć impulsywny człowiek, który nieraz nie potrafił utrzymać języka za zębami, i tym samym, nieświadomie, rani ludzi. Idzie swoją ścieżką, nie patrząc, czy komuś przeszkadza, czy komuś robi przykrość" - mówił PAP Life o swej roli Paweł Dobek.

Młody aktor nie ukrywał, że jest zachwycony tym, że może grać na planie z Adamem Woronowiczem, który był jego profesorem w szkole filmowej.

"Zostałem przyjęty do rodziny 'Diagnozy' z otwartymi ramionami. Spotkałem się tu z Adamem Woronowiczem, który wcześniej, cztery lata temu, był moim profesorem, w Łódzkiej Filmówce. To jest dla mnie taka ciekawa klamra, że z pana profesora mam kolegę na planie, z którym mogę stanąć twarzą w twarz..." - wyjawia Dobek.

Niewątpliwie wyrazistą postać kreuje na planie serialu Danuta Stenka, która wciela się w postać Bogny Mróz. Jest błyskotliwa, inteligentna i pewna siebie. Nigdy nie działa pod wpływem emocji, a w rybnickim szpitalu wprowadza rządy autorytarne. Ambicja, pracowitość i determinacja doprowadziły ją na kierownicze stanowisko (ordynatora chirurgii). Na zdominowanym przez mężczyzn oddziale Bogna potrafi być bezwzględna i okrutna.

Trzeci sezon serialu "Diagnoza" wyświetlany jest we wtorkowe wieczory w TVN.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Diagnoza (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL