Reklama

Reklama

Nie żyje uczestnik popularnego programu TVP. Przyczyną koronawirus

W mediach społecznościowych pojawiła się informacja o śmierci jednego z uczestników znanych programów TVP. Jak podaje osoba z rodziny, Bogusław Lewandowski, finalista m.in. teleturnieju: "Jeden z dziesięciu", zmarł z powodu koronawirusa.

Nie żyje Bogusław Lewandowski - wielokrotny zwycięzca teleturniejów, w tym popularnego: "Jednego z dziesięciu", emitowanego przez Telewizję Polską. Smutną informację o jego śmierci przekazała osoba z rodziny, publikując na Twitterze czarno-białe zdjęcie oraz osobisty wpis.

"No to mam w rodzinie zmarłego na #Covid_19 dziś rano zmarł Bogusław Lewandowski, wielokrotnie od lat występował w różnych teleturniejach w #TVP często je wygrywając.  Udał się na zabieg do szpitala w związku z odmą płucną, zakaził się w szpitalu" - brzmi wpis na Twitterze.

Reklama

Bogusław Lewandowski brał udział w rozmaitych teleturniejach, w tym również w programie prowadzonym przez Tadeusza Sznuka. Jak podają media, gracz wygrał 87. edycję "Jednego z dziesięciu", w którym występował kilkukrotnie.

 Lewandowski pojawił się także m.in. w "Va Banque" oraz w "Miliard w rozumie". Zawodowo był nauczycielem języka polskiego, a także historii. Do każdego występu starannie się przygotowywał, wciąż poszerzając swoją wiedzę.

"(...) Pasję do nauki rozbudzili we mnie w dzieciństwie rodzice oraz nauczyciele w szkole podstawowej i liceum. Mam bardzo dobrą pamięć, która przydaje się podczas nauki. Lubię uczyć się nowych rzeczy. Jako dziecko ciągle o coś dopytywałem. Byłem bardzo ciekawy świata" - czytamy w poście opublikowanym kilka lat temu na profilu Fundacji "Elementarz".

Rodzinie pana Bogusława składamy kondolencje.

Autor: Sabina Obajtek
Przeczytaj artykuł na stronie RMF!

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: Jeden z dziesięciu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL