Reklama

Nie żyje Jerzy Weber, pomysłodawca Telekamer

W czwartek, 19 marca, zmarł Jerzy Weber, wieloletni redaktor naczelny "Tele Tygodnia" i pomysłodawca Telekamer - poinformował portal Wirtualnemedia.pl.

Jerzy Weber

Jerzy Weber związany był z wydawnictwem Bauer w latach 1992-2008. Był redaktorem naczelnych kilku telewizyjnych magazynów, w tym największego z nich "Tele Tygodnia".

Reklama

To z jego inicjatywy w 1998 roku powołano do życie plebiscyt czytelników pisma - Telekamery "Tele Tygodnia".

"Wielu z nas uczył nie tylko dziennikarskiego fachu, ale przede wszystkim tego, jak w nieskończonej masie informacji nie stracić z oczu najważniejszych rzeczy - prawdy i szacunku dla innych. Uwielbiał z uśmiechem witać się z każdym z nas, pytać o zdrowie, rodzinę, bliskich, po pracy wołał: Do jutra! Dziś my mówimy: Do zobaczenia, Szefie" - tymi słowami redakcja "Tele Tygodnia" pożegnała Jerzego Webera.

Byłego szefa wspomniała także Katarzyna Madey, naczelna "Tele Tygodnia" w latach 2010-15.

"Elegancki, szarmancki, nienagannie ubrany, pachnący dymem z fajki... Kiedy szedł korytarzem, zawsze się uśmiechał i mówił: 'Dzień dobry, pani redaktor', a ja puchłam z dumy, podobnie jak wszystkie moje koleżanki, do których też się tak zwracał. Nie uznawał konfliktów. Kiedyś wezwał do siebie mnie i redaktorkę, z którą byłyśmy w stanie wojny, i oznajmił, że będziemy siedziały u niego tak długo, aż się pogodzimy. A jak nie damy rady, to napijemy się winka i wtedy już na pewno dojdziemy do porozumienia. Mądrość i klasa. Stary, dobry świat, którego już nie ma"- Madey napisała na Facebooku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje