Reklama

Reklama

​Nie będzie w TVP2 Płockiej Nocy Kabaretowej

​W tym roku po raz pierwszy od siedmiu lat telewizyjna Dwójka nie pokaże Płockiej Nocy Kabaretowej. To już dziesiąta, jubileuszowa edycja imprezy. "Nie podobało mi się, że program jest niekompletny" - powiedział dyrektor TVP2 Maciej Chmiel.

​W tym roku po raz pierwszy od siedmiu lat telewizyjna Dwójka nie pokaże Płockiej Nocy Kabaretowej. To już dziesiąta, jubileuszowa edycja imprezy. "Nie podobało mi się, że program jest niekompletny" - powiedział dyrektor TVP2 Maciej Chmiel.
Na scenie w Płocku pojawi się między innymi Kabaret Skeczów Męczących /AKPA

W niedzielę, 1 maja, Płocka Noc Kabaretowa odbędzie się po raz dziesiąty. Od drugiej edycji imprezę pokazywała Dwójka. Co stało się, że widzowie nie obejrzą jubileuszowego kabaretonu?

Jak pisze serwis press.pl, Krzysztof Grzegocki, szef imprezy, dowiedział się o tym dopiero w środę, 27 kwietnia. "Dostałem z telewizji e-mail, że transmisji nie będzie. Nie podano żadnego powodu" - mówi.

"Nigdy nie dostałem żadnych uwag od dyrektora Dwójki, nigdy z nim nie rozmawiałem. (...) Reżyserka programu Beata Harasiewicz przekazała mi tylko uwagi co do składu występujących kabaretów, ale to było 25 kwietnia, miesiąc po rozpoczęciu sprzedaży biletów" - dodaje.

Reklama

"Stwierdziłem, że Płocka Noc Kabaretowa jest nieprzygotowana" - ripostuje dyrektor TVP2 Maciej Chmiel. "Nie podobało mi się, że program jest niekompletny, a moje uwagi są odrzucane. Dwójka to nie jest półka, na której każdy kładzie, co uważa. Położy to, co ja uznam za właściwe" - dodaje Chmiel.

Krzysztof Grzegocki rozmawia teraz z inną telewizją o możliwości rejestracji imprezy i wyemitowania jej w późniejszym terminie. "Potem porozmawiam z prawnikami o ewentualnych krokach w stosunku do TVP" - dodaje.

Motywem przewodnim widowiska w płockim amfiteatrze będą igrzyska olimpijskie. W zawodników, ekspertów, komentatorów wcielą się m.in. Artur Andrus, Wiktor Zborowski i Marian Opania. Na scenie pojawią się m.in. Kabaret Skeczów Męczących oraz Paranienormalni.

Takie zapowiedzi są we wszystkich gazetach i tygodnikach, które drukują program telewizyjny. Zmiany pojawiły się na stronach internetowych, które prezentują program tv. Co teraz Dwójka pokaże 1 maja, pomiędzy godziną 20.00 i 23.00. nie wiadomo.

Jak sugeruje serwis press.pl, Dwójka "sparzyła się" na emitowanej na żywo gali rozdania Orłów, podczas której Maciej Stuhr wygłosił słynną, pełną politycznych aluzji przemowę, wręczając nagrodę w kategorii najlepsza drugoplanowa rola kobieca.

Problem była również transmisja w TVP2 gali Telekamer Tele Tygodnia, kiedy popularny artysta kabaretowy Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju pozwalał sobie na polityczne żarty.

Być może dlatego odwołano transmisję z Płockiej Nocy Kabaretowej... "Na żartach pana Stuhra sparzył się on sam" - twierdzi jednak Maciej Chmiel.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Płocka Noc Kabaretowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL