Reklama

"Newsroom": Odkodowana premiera

Już w najbliższy poniedziałek, 25 czerwca - dzień po premierze amerykańskiej - HBO udostępni odkodowany premierowy odcinek nowego serialu "Newsroom" w serwisach HBO GO i HBO OD. Produkcja jest dziełem Aarona Sorkina, a występują w niej Jeff Daniels i Emily Mortimer. Premiera "Newsroomu" na antenie HBO odbędzie się 16 lipca.

Pomysłodawcą najnowszego serialu HBO jest Aaron Sorkin, zdobywca Oscara za "Social Network" oraz producent i scenarzysta wielokrotnie nagradzanego Emmy serialu "Prezydencki poker". W rolach głównych występują Jeff Daniels i Emily Mortimer. Serial pokazuje kulisy tworzenia serwisu informacyjnego, a także barwną galerię dziennikarzy, którzy codziennie toczą walkę, aby stacja wyemitowała przygotowany przez nich materiał. Dziennikarze, nie bacząc na słupki oglądalności, zawiłe relacje personalne i korporacyjne gierki, chcą przede wszystkim rzetelnie przedstawiać informacje.

Reklama

Uwielbiany przez widzów prezenter wiadomości Will McAvoy (Jeff Daniels) jest od pewnego czasu gospodarzem głównego wydania wiadomości na antenie swojej stacji. Sukces i rekordowa oglądalność "News Night" sprawiła, że McAvoy spoczął na laurach, zaczął odcinać kupony od sławy i stał się cyniczny. Udając zaangażowanie, relacjonuje aktualne wydarzenia, ale jak ognia unika tematów, które mają nawet najmniejszy związek z polityką. Ponieważ uważa się za gwiazdę, jest bardzo obcesowy i szorstki w kontaktach z ekipą wiadomości.

Pewnego dnia McAvoy porzuca swoją pozorną niezależność i opowiada się za jedną ze stron podczas publicznego protestu, który odwołuje się do najważniejszych wartości amerykańskiego patriotyzmu. Dziennikarz serwuje widzom na antenie płomienną tyradę, po czym zostaje wysłany przez kierownictwo stacji na przymusowe wakacje. Kiedy wraca do pracy, okazuje się, że większość z jego dawnych współpracowników pracuje nad realizacją innego programu, a podczas jego nieobecności, do redakcji przyjęto kilkoro nowych ludzi.

Aaron Sorkin po raz kolejny pokazuje nam kulisy i nieznane szerokiej publiczności aspekty funkcjonowania wybranej sfery życia publicznego. Dotychczas pokazał nam "od kuchni" wielką politykę w Białym Domu (serial "Prezydencki poker"), zasady funkcjonowania amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości ("Ludzie honoru"), pracy dziennikarzy ("Redakcja sportowa"), klubu sportowego ("Moneyball"), serwisu społecznościowego ("Social Network"), a teraz pracy telewizji ("Newsroom"). Pokazywane na ekranie wydarzenia stanowią tło zakulisowych dramatów jednostek, które są pokazywane z wyczuciem i humorem.

W serialu występują: Jeff Daniels (nominowany do Złotego Globu za filmy "Walka żywiołów", "Dzika namiętność" i "Purpurowa róża z Kairu"), Emily Mortimer ("Hugo", "Wyspa tajemnic"), Sam Waterston (nominowany do Oscara za "Pola śmierci"), John Gallagher, Jr. (zdobywcę nagrody Emmy za "Spring Awakening"), Alison Pill ("In Treatment"), Thomas Sadoski (nominowany do nagrody Tony za "Reasons to Be Pretty"), Olivia Munn ("Jak ona to robi?"), Dev Patel ("Slumdog: Milioner z ulicy"). W epizodycznej roli pojawia się również Jane Fonda.

Pomysłodawcą serialu jest Aaron Sorkin, który wraz ze Scottem Rudinem (zdobywcą Oscara za film "To nie jest kraj dla starych ludzi") i Alanem Poulem ("Sześć stóp pod ziemią") pełni także obowiązki producenta wykonawczego.

Premiera 10-odcinkowego serialu odbędzie się 16 lipca na antenie HBO. Odkodowany premierowy odcinek Newsroomu będzie dostępny już od 25 czerwca w HBO GO.


Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: HBO Max | Emily Mortimer | Jeff Daniels | premiera

Reklama

Reklama

Reklama