Reklama

Reklama

"Na krawędzi": Co w drugim sezonie?

Handel narkotykami, eksperymenty z niebezpiecznymi lekami oraz nielegalne adopcje. W drugim sezonie "Na krawędzi" akcja skupi się wokół poszukiwań porwanego niemowlęcia.

Ekipa serialu pracuje właśnie na planie w Warszawie. Od dramatycznych wydarzeń z pierwszego sezonu minęły ponad dwa lata. Marta Sajno (Urszula Grabowska) nadal prowadzi fundację oraz ośrodek "La Liberta", wspierając kobiety, które próbują podnieść się po nokaucie, jaki zafundowało im życie.

- Tym razem jednak główny wątek dotyczył będzie skomplikowanego śledztwa w sprawie handlu żywym towarem. Nie zabraknie też wewnętrznych rozgrywek w Wydziale Techniki Operacyjnej, do którego zostanie przydzielona atrakcyjna inspektor Lena Korcz. Andrzejowi, Tomkowi i Tamarze niełatwo będzie zaakceptować nową szefową - mówi reżyser Maciej Dutkiewicz w sali treningowej warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, w której Lena (Kamilla Baar) i Tamara (Maja Hirsch) ćwiczyły judo.

Reklama

Wrobiony w zabójstwo

- Mój bohater, komisarz Tomek Kamiński, znajdzie się w bardzo poważnych tarapatach. Zostanie aresztowany pod zarzutem zabójstwa policyjnego informatora, ale wszystko wskazuje na to, że został przez kogoś wrobiony. Nowa blondynka? Prowadził bowiem dochodzenie, które miało doprowadzić do zlikwidowania międzynarodowej siatki przestępczej. Komuś wpływowemu najwidoczniej to się nie spodobało - opowiada Marek Bukowski i dodaje, że nieoczekiwane zatrzymanie Kamińskiego poskutkuje tym, że stanowisko szefa wydziału obejmie właśnie ambitna inspektor Korcz.

To świetnie wykształcona młoda policjantka, robiąca błyskotliwą karierę, wymagająca i twarda dla swoich podwładnych. Uparta, odważna, nie bojąca się ryzyka. W pracy nie zaprzyjaźnia się z ludźmi, stawia na pełen profesjonalizm.

Kobieta zagadka

- Nikomu nie ujawnia swojego pochodzenia, przeszłości. Jest kobietą koczowniczką, poliglotką, która zjechała świat. Życie jej nie oszczędzało, przez co jest hardą kobietą z silną osobowością, co stawia ją wysoko w hierarchii zarządzania ludźmi. Lena skrywa w sobie wielką wrażliwość i dobro, potrafi docenić, kiedy ktoś dobrze i z oddaniem pracuje. Strzeże swojej prywatności, a w prowadzeniu śledztwa polega na intuicji - charakteryzuje swoją bohaterkę Kamilla Baar.

Starzy i nowi bohaterowie

W nowych trzynastu odcinkach, które na antenie Polsatu pojawią się jesienią, zobaczymy również kluczowe postaci z pierwszej serii: Marię Niklińską, Agnieszkę Warchulską, Jakuba Wieczorka, Łukasza Simlata, Mateusza Damięckiego i Jacka Kopczyńskiego. Dołączą do nich: Ilona Ostrowska, Katarzyna Herman, Zdzisław Wardejn, Tomasz Dedek, Jacek Rozenek, Andrzej Andrzejewski i Grzegorz Małecki.

Opowieść o uczuciach

- Fabuła drugiego sezonu to skomplikowana i bardzo precyzyjnie wymyślona kryminalna łamigłówka. "Na krawędzi" to jednak nie tylko trzymający w napięciu serial kryminalny, ale także opowieść o uczuciach i perypetiach miłosnych naszych bohaterów - dodaje na koniec reżyser Maciej Dutkiewicz, który wspólnie z Arkadiuszem Borowikiem napisał scenariusz drugiego sezonu.

Artur Krasicki

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: drugi sezon | Urszula Grabowska | Na krawędzi

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy