Reklama

Można równocześnie być mamą i grać

Pamiętamy ją jako Zosię, córkę premiera Sikorskiego w serialu "Generał" i Kasię w "Londyńczykach". W "Na dobre i na złe" Kamilla Baar gra nową postać, przyrodnią siostrę chirurga Przemka.

Przemek ma siostrę? Nigdy o niej nie wspominał...

Reklama

- Hana Goldberg, ginekolog z Izraela, jest przyrodnią siostrą Przemka (Marcin Rogacewicz), o której on nic nie wiedział. Ona natomiast całe życie miała świadomość, że jej prawdziwy ojciec jest w Polsce, że ma brata. W wieku trzydziestu paru lat przyjeżdża do Polski i zatrudnia się w Leśnej Górze.

Jak będzie wyglądać relacja z Przemkiem? Od razu się polubią?

- Dla Przemka pojawienie się siostry to szok. Początkowo nie podziela radości Hany, że się odnaleźli. Jednak okaże się, że mają wiele wspólnego i podobną drogę życiową - oboje są lekarzami i muzykami z zamiłowania. Zbliżą się do siebie i będą fajnym rodzeństwem.

Czy jest w tym wątku element oswajania tematu relacji polsko-żydowskich?

- Mam taką nadzieję. Hana pochodzi z Izraela i jej kultura jest dla niej ważna. Jednak duży nacisk położono na to, że jest obywatelką świata, bardzo spontaniczną, otwartą, pozbawioną hipokryzji w kontaktach z ludźmi. Cechuje ją profesjonalizm, ale także odwaga i duży temperament.

Jak przygotowywała się Pani do roli ginekologa?

- Hana jest ginekologiem i neonatologiem, czyli specjalistką od noworodków. Tak się złożyło, że gdy dostałam propozycję roli, nasz synek miał niecałe cztery miesiące. Od razu pomyślałam o lekarzu, który prowadził moją ciążę. I o tematach, które przez miniony rok mnie otaczały.

Kogo łatwiej się gra: postać fikcyjną czy historyczną, jak Zosia, córka generała Sikorskiego z serialu "Generał"?

- Dla aktora ciekawiej jest grać postać wielopłaszczyznową, z ładunkiem emocji i tajemnicą. Zarówno Zosia, córka generała, jak i Hana mają te cechy.

Kiedyś powiedziała Pani, że aktorem zostaje się po to, by unosić się ponad ziemię...

- Teraz unoszę się ponad ziemią w mojej życiowej roli - matki. Spośród wszystkich ról, które przyszło mi do tej pory grać, tę stawiam na piedestale.

Tworzy Pani parę z aktorem, Wojciechem Błachem. Taki związek ma pewnie i plusy, i minusy?

- Plusy dominują. Życie prywatne w zawodzie aktora bywa trudne, dobrze, gdy ma się w domu osobę, która wszystko rozumie, czasem bez słów.

Kiedy Pani jest na planie, synkiem zajmuje się tata?

- Tak. To ich "męski czas". Na początku oczywiście nie wyobrażałam sobie powrotu do pracy. Wojtek przekonał mnie, że można równocześnie być mamą i grać.

Rozmawiała Ewa Modrzejewska

Jeśli chcesz znaleźć więcej informacji o telewizyjnych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

Nie przegap swoich ulubionych seriali. Wszystkie znajdziesz w naszym programie telewizyjnym!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Więcej czytaj w magazynie "Tele Tydzień"

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje