"Milionerzy" wrócą jesienią do ramówki TVN-u - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl. Program poprowadzi Hubert Urbański.
Hubert UrbańskiBartosz KrupaEast News
Program "Milionerzy" oglądać możemy w obecnej formule od wiosny 2017 roku, kiedy wrócił na antenę TVN-u po 7-letniej przerwie.
Wcześniej TVN emitował teleturniej w latach 1999-2003 oraz od stycznia 2008 do końca 2010. Gospodarzem programu był Hubert Urbański, który wróci również w kolejnym sezonie show.
- Robiłem w życiu dużo programów telewizyjnych, wiele z nich miało dobry odbiór, ale ten bije wszystkie na głowę. Myślę, że to po prostu zasługa samego, genialnego wręcz formatu - taka rzecz zdarza się jedna na milion! I mam naprawdę szczęście, że trafiłem na "Milionerów" - Urbański mówił niedawno rozmowie z "Tele Tygodniem".
Przypomnijmy, że najważniejszym momentem wiosennej edycji "Milionerów" była główna wygrana. Emerytowana nauczycielka Maria Romanek w marcu 2018 wygrała milion złotych, stając się drugą w historii polskich "Milionerów" laureatką głównej nagrody.
Odcinek, w którym padła główna wygrana, oglądało 2,7 mln widzów.
Pytanie za milion złotych brzmiało: "Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121?". Umielibyście to policzyć bez kalkulatora albo kartki i długopisu?
Pani Maria poradziła sobie doskonale z obliczeniami, odrzuciła odpowiedzi A, C i D i kiedy powiedziała, że właściwa odpowiedź to B, czyli 1 234 321, Hubert Urbański aż zamarł...
"Miałaś pół miliona złotych, ale już ich nie masz..." - oświadczył gospodarz "Milionerów".
Krystian SzczęsnyTVN
Maria Romanek, emerytowana nauczycielka języka polskiego z Bezmiechowej Dolnej w Bieszczadach, w odcinku "Milionerów" wyemitowanym w TVN w środę, 21 marca, wygrała milion złotych.Krystian SzczęsnyTVN
Okazało się, że emerytowana nauczycielka zaryzykowała 460 tysięcy złotych, bo nie miała już żadnego koła ratunkowego i gdyby odpowiedziała nieprawidłowo, zatrzymałaby tylko gwarantowane 40 tysięcy złotych.
Ale to była dobra odpowiedź i pani Maria Romanek wygrała 1 milion złotych! W historii programu TVN "Milionerzy" taka sytuacja zdarzyła się dopiero drugi raz!Krystian SzczęsnyTVN
Zanim prawidłowo odpowiedziała na pytanie za milion złotych, Hubert Urbański zapytał, na co przeznaczy wygraną?
"Na pewno chcę zrobić remont kuchni i bardzo chciałabym pojechać na wycieczkę do Gruzji, w której zakochałam się po przeczytaniu pewnej książki" - wyznała pani Maria, matka szóstki dorosłych już dzieci.Krystian SzczęsnyTVN
Już po wygraniu "Milionerów", w rozmowie z TVN24 Maria Romanek oświadczyła, że zostawi sobie 10 procent. Co z resztą?
"Resztę przeznaczę na fajne rzeczy. Na pewno nie będę inwestować, bo jest mi to zupełnie do niczego niepotrzebne" - powiedziała, dodając, że "musi wynagrodzić dzieciom te lata chude". "Miałam szóstkę dzieci, byłam nauczycielką. To nie było tak zbyt wesoło" - wyjaśniła.Krystian SzczęsnyTVN