Reklama

Reklama

"Milionerzy": Pytanie o przypadki! Znalibyście odpowiedź?

Uczestnicy "Milionerów" często mają problemy z wydawałoby się prostymi pytaniami. Co wydarzyło się w odcinku, którzy widzowie TVN obejrzeli w poniedziałek, 25 marca?

Uczestnicy "Milionerów" często mają problemy z wydawałoby się prostymi pytaniami. Co wydarzyło się w odcinku, którzy widzowie TVN obejrzeli w poniedziałek, 25 marca?
Hubert Urbański na planie "Milionerów" /AKPA

Zasady "Milionerów" są teoretycznie proste - by wygrać nagrodę główną należy poprawnie odpowiedzieć na dwanaście pytań. Uczestnicy mają do dyspozycji trzy koła ratunkowe.

Niestety, sytuacja zmienia się diametralnie, gdy gracz siada oko w oko z Hubertem Urbańskim i na oczach publiczności zgromadzonej w studiu i przed telewizorami walczy o najwyższą wygraną.

Jakie pytania usłyszeliśmy w odcinku, wyemitowanym 25 marca 2019 roku?

Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: "Serdecznie dziękujemy dla was"?

a) dopełniacz
b) celownik
c) biernik
d) narzędnik

Reklama

Uczestnik skorzystał z koła ratunkowego - zadzwonił z prośba o pomoc do swojego przyjaciela, którym okazała się mama. Kobieta po chwili zastanowienia stwierdziła, że postawiłaby na odpowiedź a: dopełniacz. Sugestia mamy niestety okazała się błędna, a to w zgodzie z nią gracz zaznaczył wariant a. Poprawną odpowiedzią na to pytanie był "celownik".

W zdaniu, które przeczytał Hubert Urbański "serdecznie dziękujemy dla was" forma przyimkowa "dla was" przyjęta na Podlasiu zastępuje przyimek "wam", który jest odmianą "wy" w celowniku.
Mianownik: wy
Dopełniacz: was
Celownik: wam
Biernik: was
Narzędnik: (z) wami
Miejscownik: (o) was

Kolejne pytanie z tego odcinka, brzmiało: Najwięcej miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest:

a) w Portugalii
b) w Norwegii
c) we Włoszech
d) w Polsce

Uczestniczka zastanawiała się nad wariantami "c" i "d". By rozwiać swoje wątpliwości - skorzystała z koła ratunkowego - w związku z tym komputer losowo odrzucił dwie błędne odpowiedzi pozostawiając "Norwegię" i "Włochy".

Niepewność sprawiła, że pani Izabela postanowiła dodatkowo dopytać swojego przyjaciela, korzystając z drugiego koła ratunkowego. Pani Kalina bez stuprocentowej pewności zasugerowała "Włochy" - teraz już uczestniczka z większym spokojem zaznaczyła definitywnie odpowiedź, którą już na początku sugerowała jej intuicja. To była dobra decyzja!


RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: Milionerzy (teleturniej)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy