Reklama

Reklama

"Milionerzy": Problemy z pytaniami? Czego nie wiedzą uczestnicy?

12 pytań do miliona, 3 koła ratunkowe i Hubert Urbański - to w skrócie wszystko, co powinniśmy wiedzieć o "Milionerach". Z jakimi pytaniami największe problemy mają uczestnicy popularnego teleturnieju? Sprawdźcie!

12 pytań do miliona, 3 koła ratunkowe i Hubert Urbański - to w skrócie wszystko, co powinniśmy wiedzieć o "Milionerach". Z jakimi pytaniami największe problemy mają uczestnicy popularnego teleturnieju? Sprawdźcie!
Hubert Urbański na planie "Milionerów" /AKPA

Proste reguły gry nie przekładają się na łatwe zdobycie fortuny. Przekonują się o tym w każdym odcinku uczestnicy popularnego teleturnieju.

Sympatyczny Kamil w ostatnim odcinku [emisja we wtorek, 12 marca] sprawnie dotarł do pytania za 20 tys. złotych. Pytanie brzmiało: "Rekordzista wśród skoczków, wpisany do Księgi rekordów Guinnessa, to?".

Tutaj gracz miał chwilę zawahania i poprosił o koło ratunkowe "pół na pół". Dobrze trafił i w środę, 13 marca, będzie grał dalej o milion!

Dobra odpowiedź to oczywiście Noriaki Kasai. A wy, znalibyście odpowiedź?

Reklama

W poprzednim odcinku teleturnieju "Milionerzy" [emisja w TVN 11 marca] Andrzej z Krakowa dotarł do pytania za 75 tys. złotych!

Przypomnijmy, w drodze po zwycięstwo gracz nie bał się korzystania z kół ratunkowych, a intuicja i wiedza pozwoliły mu dojść do pytania nr 7 z gwarantowaną kwotą 40 tys. złotych. Wówczas Hubert Urbański zapytał:

Quae nocent, docent to:

a) Jedzenie nocą tuczy
b) Akademicy kują jak dzicy
c) Bez grosza brak kustosza
d) To, co szkodzi, uczy.

Mimo braku pewności, braku możliwości poproszenia o pomoc, jednak z pewnością, że nic nie traci - uczestnik wybrał ostatecznie odpowiedź d - To, co szkodzi, uczy. I to była słuszna decyzja! Swoim spokojem i zdecydowaniem ma na koncie 75 000 złotych i w kolejnym odcinku zostały mu tylko 4 pytania do miliona! Jak sobie poradził?

"Nie gra, a zabawa się zaczyna"!

Nowy odcinek "Milionerów" Adam rozpoczął od pytania za 125 tys. złotych. Zanim Hubert Urbański wznowił grę, uczestnik stwierdził: "Nie gra, a zabawa się zaczyna".

Na ostatniej "prostej" do miliona Adam był zdany tylko na siebie - na swoim koncie nie miał już żadnego koła ratunkowego. Pytanie brzmiało:

Jeden instrument dęty drewniany, trzy dęte blaszane. Wskaż ten jeden:

a) trąbka
b) róg
c) saksofon
d) puzon

To była szybka rozgrywka. Po chwili zastanowienia uczestnik wybrał wariant b - róg. Niestety, to był błąd. Poprawną odpowiedzią na to pytanie było c - saksofon. To ten instrument należy do grupy dętych drewnianych - nie ma wpływu to, z czego jest zrobiony, a chodzi o stroik - on jest drewniany - wyjaśnił zasmucony prowadzący, który liczył na dłuższą rozgrywkę z Adamem. Gracz wrócił do domu z gwarantowaną kwotą 40 tys. złotych.

Kolejnym uczestnikiem, który stanął do gry o milion był Cezary. Na pytaniu o 2 tys. złotych, mając trzy koła ratunkowe usłyszał pytanie od Huberta Urbańskiego:

Rafał Sonik podczas rajdów ściga się:

a) motocyklem
b) quadem
c) rowerem
d) ciężarówką

Uczestnik - mimo wątpliwości - zrezygnował ze skorzystania kół ratunkowych i zdecydował definitywnie zaznaczyć odpowiedź: motocykl. Jak się okazało, podobnie myślały jego towarzyszki... Wsparcie, to jednak nie wszystko. To była błędna odpowiedź - Rafał Sonik podczas rajdów ściga się quadem. W tym momencie Hubert Urbański pożegnał kolejnego gracza, który zakończył walkę o milion z 1 tys. złotych.

Ilona Król to kolejna uczestniczka, która zasiadła na fotelu oko w oko z prowadzącym. Na piątym pytaniu w drodze do miliona - z jednym kołem ratunkowym - telefonem do przyjaciela - zakończył się dla niej ten odcinek. Ilona usłyszała:

Czerwony pas... A co w pieśni Józefa Korzeniowskiego i Karola Kurpińskiego za pasem?

a) zapas
b) nogi
c) broń
d) sroga zima

Po chwili zastanowienia i bez korzystania z pomocnego koła ratunkowego, uczestniczka zdecydowała pokierować się głosem kobiecej intuicji i - niemalże w ostatniej chwili tego odcinka - wybrała odpowiedź c - broń. I to była słuszna decyzja! A odpowiedni fragment pieśni - na potwierdzenie - zacytował Hubert Urbański:

"Czerwony pas, za pasem broń
I topór, co błyska z dala,
Wesoła myśl, swobodna dłoń,
To strój, to życie górala"!

Ilona zagra dalej, a rozgrywkę rozpocznie z 10 tys. złotych na koncie, jednym kołem ratunkowym i siedmioma pytaniami do miliona.

Kolejny odcinek "Milionerów" już w środę wieczorem w TVN.


RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: Milionerzy (teleturniej)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy