Reklama

"Milionerzy": Nowa edycja już w lutym 2017

To był prawdziwy hit! Teleturniej, który prowadził Hubert Urbański, przyciągał przed telewizory miliony widzów. Czy powtórzy się ten sukces?

Hubert Urbański na planie "Milionerów" (2008)

Do tej pory powstało 10 sezonów teleturnieju, czyli 688 odcinków. W jednym z wywiadów Hubert Urbański przyznał, że "Milionerzy" to program jego życia!

Stacja TVN zdecydowała się na reaktywację teleturnieju "Milionerzy". Chętni do udziału w zabawie już teraz mogą zgłaszać się do programu, wypełniając kwestionariusz osobowy dostępny na stronie www.tvn.pl.

Reklama

Pierwszy odcinek zobaczymy już w lutym 2017 roku.

Milionerzy i Oscary

To będzie druga próba powrotu do "Milionerów" w Polsce. Program zadebiutował 3 września 1999 roku.

Zaledwie rok wcześniej pojawił się w Wielkiej Brytanii i błyskawicznie stał się jednym z ulubionych teleturniejów wyspiarzy. W ciągu kolejnych lat powstawały na całym świecie jego lokalne wersje. Wszędzie wywoływał mnóstwo emocji.

W 2008 roku powstał nawet film "Slumdog. Milioner z ulicy", opowiadający o bezdomnym chłopaku z Indii, który wygrał główną nagrodę w tym teleturnieju. Dzieło otrzymało aż 8 Oscarów!

Na czym gra Czesław Mozil?

Wróćmy jednak na nasz rynek. Po raz pierwszy zakończono emisję programu w 2003 roku. Pięć lat później "Milionerzy" wrócili do TVN-u i przetrwali kolejne dwa lata. Pytanie za milion złotych zostało zadane w polskiej wersji dwunastokrotnie, ale główna wygrana padła tylko raz - 28 marca 2010 roku.

Prawidłową odpowiedź na finałowe pytanie podał Krzysztof Wójcik. Dotyczyło ono instrumentu, na którym gra Czesław Mozil. Finalista miał do wyboru cztery podpowiedzi: na kornecie, na akordeonie, na djembe lub na ksylofonie. Wybrał akordeon i wygrał! Co ciekawe, tylko raz zdarzyło się, że uczestnik odpadł już na samym początku.

A co nas czeka w nowych odcinkach? Czy poprzeczka będzie wysoko postawiona? Czy ktoś wygra milion złotych? Dziś wiemy tylko, kto poprowadzi program - będzie to znów Hubert Urbański. A wszystkim uczestnikom życzymy szczęścia!

MJ

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Milionerzy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama