Michał Cholewiński następcą Orłosia w "Teleexpressie"

W środę z Telewizją Polską rozstał się Maciej Orłoś, który od 1991 roku był gospodarzem "Teleexpressu". Zastąpi go Michał Cholewiński, który po raz pierwszy poprowadzi program 5 września.

Michał Cholewiński po raz pierwszy poprowadzi "Teleexpress" 5 września

Cholewiński, związany z Telewizja Polską od września 2014 roku, prowadził dotąd w TVP Info serwisy informacyjne. Wcześniej pracował w TVN24 - początkowo był reporterem, zaś od 2008 roku prowadził serwisy informacyjne. Jak ustalił portal Wirtualnemedia, decyzja o przesunięciu Michała Cholewińskiego do "Teleexpressu" została podjęta wcześniej. Obecnie dziennikarz przebywa na urlopie.

Reklama

"To jest mój ostatni 'Teleexpress'. Żegnam się z państwem (...) Do zobaczenia w innym miejscu" - mówił w środę Orłoś. 31 sierpnia, po 25 latach, Orłoś po raz ostatni poprowadził "Teleexpress".

"Telewizja Polska jest marką, pod której skrzydłami narodziło się wiele gwiazd. Jedną z nich jest Maciej Orłoś, który 25 lat temu dołączył do zespołu 'Teleexpressu'. 31 sierpnia 2016 r. to ostatni dzień pracy redaktora Macieja Orłosia w tym programie" - brzmi krótkie oświadczenie Centrum Informacji TVP.

- Żałuję, że Maciej Orłoś odchodzi teraz, ale rozumiem jego decyzję, ponieważ pracował w "Teleexpressie" ćwierć wieku. Pozostawiam Maciejowi Orłosiowi drzwi otwarte, wierzę, że miłość do Telewizji Polskiej zwycięży i jeszcze będziemy razem pracować - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Joanna Klimek, dyrektor biura koordynacji programowej TVP.

Na początku sierpnia  nowym kierownikiem redakcji "Teleexpressu" został Klaudiusz Pobudzin, poprzednio przez kilka miesięcy reporter "Wiadomości", zaś w lipcu nową gospodynią "Teleexpressu" została Marta Piasecka, wcześniej dziennikarka TV Republika. Program prowadzi również Beata Chmielowska-Olech, związana z nim od 2001 roku.

Dowiedz się więcej na temat: Maciej Orłoś

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje