Reklama

​Meghan Markle i książę Harry: Wywiad dla Oprah Winfrey. "Dosłownie odcięli mnie od pieniędzy"

Był to jeden z najbardziej oczekiwanych wywiadów 2021 roku - pierwszy wspólny wywiad z aktorką Meghan Markle oraz jej małżonkiem, księciem Harrym po ich rozstaniu z brytyjską rodziną królewską i przeprowadzce do USA. W rozmowie z Oprah Winfrey opowiedzieli oni o brytyjskiej rodzinie królewskiej i relacjach tam panujących.

Wywiad Oprah Winfrey z Meghan Markle i księciem Harrym został wyemitowany przez telewizję CBS, fot. Harpo Productions/Joe Pugliese

Żona księcia przyznała, że przez rodzinę królewską miała myśli samobójcze, wskazała też, że księżna Kate doprowadziła ją do płaczu kilka dni przed ślubem. Oboje zarzucili rodzinie królewskiej rasizm i rozpowiadanie kłamstw. Zdradzili też płeć swojego drugiego dziecka.

Reklama

W rozmowie przeprowadzonej przez gwiazdę talk show Oprah Winfrey "eksroyalsi" przedstawili powody decyzji i swoją wersję wydarzeń życia na królewskim dworze, zarzucając Pałacowi Buckingham obojętność, rasizm i utrwalanie kłamstw.

W wywiadzie nagranym w Kalifornii księżna powiedziała, że przed przyjściem na świat Archiego - urodzonego w maju 2019 roku jej syna - w rodzinie królewskiej były rozmowy na temat tego, "jak ciemna może być jego skóra". Przekazano jej również, że nie otrzyma on tytułu królewskiego oraz specjalnej ochrony przysługującej członkom monarchii.

Pytany przez Winfrey o dyskusje dotyczące koloru skóry jego syna książę Harry stwierdził: "Nigdy nie podam szczegółów tej rozmowy".

Zdaniem syna księżnej Diany, w artykułach brytyjskich tabloidów na temat jego małżonki "pobrzmiewały kolonialne tony". "Mimo tego nikt z mojej rodziny nic nie powiedział. To boli" - stwierdził.

Meghan komplementowała królową Elżbietę II. Z jej relacji wynika, że monarchini była dla niej serdeczna i pomocna. Jednocześnie amerykańska aktorka przyznała, że na królewskim dworze czuła się "uciszana".

Zdaniem księcia Harry'ego, punktem zwrotnym w relacjach z rodziną królewską była wspólna podróż jego i Meghan do Australii. "Wtedy pierwszy raz zobaczyli jak Meghan jest niesamowita w tej pracy. I to przywołało wspomnienia" - mówi Harry, odnosząc się do sukcesu jaki odniosła księżna Diana podczas podróży z księciem Karolem do Australii w 1983 roku.

"Eksroyalsi" byli też pytani o to, czy oglądają serial "The Crown", opowiadający o brytyjskiej rodzinie królewskiej. Harry i Meghan przyznali, że obejrzeli niektóre odcinki. "Chciałbym tylko, żebyśmy wszyscy wyciągnęli wnioski z przeszłości" - mówił Harry.

Meghan o księżnej Kate: Wybaczyłam jej

Meghan odniosła się również do doniesień prasowych na temat tego, iż doprowadziła księżną Kate do płaczu na kilka dni przed ślubem, podczas przygotowań. "Było odwrotnie" - rzekła Meghan, dodając, iż nie chce mówić o szczegółach, gdyż Kate ją przeprosiła i przysłała kwiaty. "Wybaczyłam jej" - dodała.

Żona księcia Harry'ego - która w trakcie rozmowy miała na sobie bransoletkę księżnej Diany - ujawniła także, że pełniąc obowiązki członka rodziny królewskiej miała myśli samobójcze. Czuła się osamotniona, gdy znacznie ograniczono jej wolność, wskazując co może, a czego nie może robić. Przyznała, że przez tygodnie nie wychodziła na zewnątrz. Gdy jednak poprosiła o pomoc, ta została jej odmówiona. Argumentowano, że mogłoby to się źle odbić na wizerunku pałacu.

Harry podkreślił, że widząc pogarszający się stan jego żony czuł się, jakby historia jego matki rozgrywała się na nowo. Bał się, że w przypadku Meghan również zakończy się tragicznie.

RMF FM

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Meghan Markle | Harry książę

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje