Reklama

Meghan Markle i książę Harry: W oczekiwaniu na ślub roku

Książę Harry i aktorka Meghan Markle w najbliższą sobotę, 19 maja, powiedzą sobie sakramentalne "tak". W dwa majowe weekendy na kanale National Geographic będzie można zobaczyć dokumenty o burzliwym życiu księcia Harry'ego, niemal bajkowej historii amerykańskiej aktorki oraz o tym, jak wyglądają przygotowania do wielkiego "royal wedding".

Książę Harry i aktorka Meghan Markle w najbliższą sobotę, 19 maja, powiedzą sobie sakramentalne "tak". W dwa majowe weekendy na kanale National Geographic będzie można zobaczyć dokumenty o burzliwym życiu księcia Harry'ego, niemal bajkowej historii amerykańskiej aktorki oraz o tym, jak wyglądają przygotowania do wielkiego "royal wedding".
Kadr z filmu "Meghan Markle: hollywoodzka księżniczka" / National Geographic /materiały prasowe

To będzie najgłośniejszy ślub ostatnich lat, który przykuwa uwagę całego świata. National Geographic w dwie majowe soboty - 19 i 26 maja - pokaże trzy dokumenty: "Harry - książęce życie", "Meghan Markle: hollywoodzka księżniczka" oraz "Królewskie wesele".

Dokument "Harry - książęce życie" zostanie pokazany w sobotę, 19 maja, na kanale National Geographic.

Elegancki dżentelmen, zaangażowany w działalność społeczną, zapatrzony w piękną narzeczoną. To dzisiejszy wizerunek księcia Harry'ego. Ale nie zawsze tak było. Poznaliśmy go jako roześmianego, rudego chłopca, który u boku brata i rodziców - księżnej Diany i księcia Karola, pojawiał się na oficjalnych uroczystościach. Harry był 12-letnim chłopcem, gdy w wypadku samochodowym zginęła księżna Diana. Jak opowiedział w wywiadzie udzielonym 20 lat później, to zdarzenie wpędziło go w depresję. Jego dorosłe życie to imprezy, przelotne romanse, ataki na papparazzich, narkotyki i kompromitujące zdjęcia - jak te w mundurze z nazistowskimi symbolami.

Reklama

Dokument "Harry - książęce życie" pokaże nie tylko, jaki wpływ na Harry’ego wywarła śmierć matki, ale też takie wydarzenia, jak ślub księcia Karola z Camillą Parker Bowles czy głośny "royal wedding" jego brata i Kate Middleton. Dowiemy się też więcej o jego służbie wojskowej.

"Meghan Markle: hollywoodzka księżniczka" - premiera w sobotę, 19 maja, na kanale National Geographic.

Kiedy Meghan Markle poślubi księcia Harry'ego, dołączy do najsłynniejszej na świecie rodziny królewskiej. Ostatnią Amerykanką, która dołączyła do brytyjskiej rodziny królewskiej, była Wallis Simpson - żona Edwarda VIII Windsora. By mogło dojść do tego ślubu, Edward musiał abdykować, a ich związek wywołał skandal na dworze i przez lata nie został zaakceptowany przez królewską rodzinę. Sztywny protokół dworski nie pomógł również Sarah Ferguson, która poślubiła w latach 80. XX wieku księcia Yorku. Ostatecznie para się rozstała, a małżeństwo zakończyło się głośnym skandalem. Wszyscy pamiętają trudną historię księżnej Diany, matki Harry’ego.

Czy baśniowy romans Meghan Markle i brytyjskiego księcia wytrzyma presję królewskiego dworu? Czy Harry'emu uda się ochronić żonę przed trudnościami życia na dworze? Jak już wkrótce będzie wyglądać życie młodej brytyjskiej księżniczki?

"Królewskie wesele" - premiera w sobotę, 26 maja, na kanale National Geographic.

Oczy całego świata zwrócone są na Wielką Brytanię. To tam 19 maja będzie miał miejsce kolejny królewski ślub. Jak przebiega proces organizacji królewskiego wesela? To uroczystość, której szczegóły są pilnie strzeżoną tajemnicą. Ekipa National Geographic otrzymała szansę, by zbliżyć się do organizatorów tego niecodziennego wydarzenia. Wśród nich znalazł się między innymi Dominic Reid były Mistrz Koronny, który organizował Złoty Jubileusz Królowej i jej 90. urodziny. Przed kamerą National Geographic znajdzie się również Arcybiskup Canterbury Justin Welby, który udzieli ślubu młodej parze, czy Simon Brooks-Ward, odpowiedzialny za niezwykły pokaz królewskich koni.

Co sprawia, że ta uroczystość odbija się echem w każdym zakątku globu? Czym przygotowanie takiej imprezy różni się od zwykłego wesela? Dokument "Królewskie wesele" pozwoli nam znaleźć się w samym centrum przygotowań i sprawdzić, ile pracy wymaga stworzenie odpowiedniej oprawy dla sakramentalnego "tak" w brytyjskiej rodzinie królewskiej.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Książę Harry i Meghan Markle
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy