Reklama

Reklama

Meghan Markle i Harry Windsor: Aktorka i książę, historia jak z bajki

Wnuk Elżbiety II i amerykańska aktorka 19 maja będą ślubować miłość w kaplicy św. Jerzego. Nie zaprosili polityków, a prezenty przekazują na cel charytatywny. Jednocześnie zapowiada się, że to będzie najdroższy ślub w historii brytyjskiej monarchii. Gdzie polscy widzowie obejrzą tę wyjątkową uroczystość?

Wnuk Elżbiety II i amerykańska aktorka 19 maja będą ślubować miłość w kaplicy św. Jerzego. Nie zaprosili polityków, a prezenty przekazują na cel charytatywny. Jednocześnie zapowiada się, że to będzie najdroższy ślub w historii brytyjskiej monarchii. Gdzie polscy widzowie obejrzą tę wyjątkową uroczystość?
Meghan Markle i książę Harry już niebawem zostaną małżeństwem /AFP

Niecierpliwi już mogą w sieci zobaczyć Meghan Markle w sukni ślubnej. W serialu "W garniturach" jako Rachel poślubia swego partnera Mike’a (Patrick. J. Adams). W USA odcinek miał premierę 25 kwietnia. Tak szczęśliwie scenarzyści zakończyli wątek miłości młodych prawników.

Meghan nie pojawi się więcej ani w tym serialu, ani w żadnym innym, bo wstępując do rodziny królewskiej, musiała zrezygnować z aktorstwa. Zamknęła też swoje konta w mediach społecznościowych i bloga, którego prowadziła.

Reklama

Niesforny książę jest bardziej lubiany przez Brytyjczyków niż jego dobrze ułożony starszy brat William. Nic więc dziwnego, że ślub Harry’ego z uroczą aktorką, Amerykanką i rozwódką, wzbudza tak duże zainteresowanie. W liczącym około 30 tys. mieszkańców Windsorze wszystko jest już gotowe na to głośne wydarzenie towarzyskie.

Książę Harry, wnuk Elżbiety II, i Meghan Markle złożą przysięgę małżeńską w kaplicy św. Jerzego (książę tu był chrzczony i tu bierze ślub) w miejscowym monumentalnym zamku, który od 1110 roku jest rezydencją królewskiej rodziny. Hotelarze, restauratorzy i dodatkowe parkingi czekają na gości. Domy i ulice błyszczą czystością.

Bezpośrednią transmisję ze ślubu księcia Harry'ego z Meghan Markle polscy widzowie będą mogli śledzić między innymi na antenie TVP1 oraz Polsat News.

Pełna transmisja zostanie pokazana tylko w Metro TV, bezpłatnej stacji naziemnej. Początek w sobotę, 19 maja, o godz. 11:00.

Nietypowi goście

Ceremonia odbędzie się 19 maja, w sobotę, w samo południe. Młoda para przyjedzie na nią powozem, pokazując się licznie zgromadzonym nie tylko poddanym, ale i swoim wielbicielom z całego świata. Harry i Meghan wysłali około 2500 zaproszeń na ślub. Podobno nie będzie żadnych polityków. Oprócz rodziny i przyjaciół otrzymali je członkowie przeróżnych organizacji charytatywnych, a także m.in. niektóre osoby, które przeżyły zamach bombowy po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w Manchesterze w maju ubiegłego roku. Harry zaprosił też swoich kolegów, wojskowych, którzy zaprezentują pokaz jazdy konnej, zapewnią też księciu specjalną eskortę w drodze do ołtarza.

Nie wszyscy zmieszczą się w kaplicy, może ona bowiem pomieścić około 800 osób. Pozostali będą oglądać uroczystość na telebimach, mają jednak potem zapewnione przekąski i herbatę. Wieczorem przyjęcie dla rodziny i przyjaciół młodych wydaje książę Karol. Na pewno z łezką w oku ślub oglądać będą byłe dziewczyny Harry’ego - Chelsy Davy i Cressida Bonas. Pierwszego męża Meghan nie będzie. Nie wiadomo też, czy pojawi się jej przyrodnie rodzeństwo, z którym nie ma najlepszych kontaktów. Zaproszenie dostali koledzy z planu "W garniturach". Jej serialowy partner, kanadyjski aktor Patrick J. Adams zdradził, że w prezencie ślubnym podaruje koleżance mikser do smoothie, bo Meghan jest wielbicielką owocowo-warzywnych koktajli, szczególnie zielonych. Młodzi nie oczekują jednak prezentów. Chcą, by zamiast nich goście wpłacali pieniądze na wybrane organizacje charytatywne.

Suknia, kwiaty, pocałunek

W jakiej kreacji pojawi się Meghan? Wiele wskazuje na to, że podobnie jak Kate, wybrała ona projekt angielskiego projektanta Alexandra McQueena. Jest to jednak bardzo pilnie strzeżona tajemnica i szczegółów możemy się jedynie domyślać. Wieść niesie, że jej suknia z dodatkami ma kosztować ponad 300 tys. funtów! Prawdopodobnie będzie miała na głowie tiarę Spencerów, w której ślub brała Diana, a potem Kate. Być może w czasie uroczystości przebierze się, a więc kreacje będą dwie...

Ważną rolę w całym wydarzeniu mają odgrywać kwiaty. Zdobić będą kaplice oraz hol zamku. Młodzi zażyczyli sobie, by były to kwiaty sezonowe z okolic regionu Windsoru. Być może uzupełnione zostaną różami i peoniami, które uwielbia Meghan. Ciekawe, czy znajdą się też one w jej bukiecie?

A jak będzie wyglądać pan młody? Na pewno, jako były żołnierz wystąpi w mundurze. Tak uczynili jego ojciec i brat. Tylko, co książę zrobi z brodą? W 2015 roku, kiedy rozstał się ze służbą, uległ modzie i zapuścił zarost. Jednak królowa jest zagorzałą przeciwniczką umundurowanych brodaczy. Ustąpi babcia, czy ukochany wnuk? - zastanawiają się Brytyjczycy.

Nie wiadomo też, czy wielbiciele młodych doczekają się ich pocałunku. Członkowie rodziny królewskiej czynili to dotąd na balkonie w pałacu Buckingham, a na zamku Windsor nie ma takiego miejsca.

Spotkanie rodziców

Co jeszcze może nas zaskoczyć? Podobno Meghan ma wystąpić po ślubie ze specjalnym przemówieniem, w którym podziękuje Elżbiecie II i całej rodzinie królewskiej za ciepłe przyjęcie jej do swojego grona. Dotąd na takich uroczystościach nie występowała żadna kobieta. Przemówienie szykuje też William, który zgodził się być drużbą Harry’ego. Wiadomo już również, że Meghan Markle nie będzie miała druhny. Te role będą pełnić... dzieci.

- Pani Markle ma wielu przyjaciół i nie chce wybierać między nimi, wyróżniając jedną osobę - oświadczył Jason Knauf, sekretarz ds. komunikacji w Kensington Palace. Mówi się też, że do ołtarza poprowadzi ją ojciec Thomas Markle. Do Wielkiej Brytanii ma przylecieć na tydzień przed uroczystością wraz z Doris Ragland, matką panny młodej, z którą rozwiódł się przed laty. Rodzice Meghan zostali zaproszeni na spotkanie z królową Elżbietą II, a także z księciem Karolem i jego małżonką Camillą.

Kosztowne widowisko

Fachowcy od wydatków obliczyli, że ślub Harry’ego i Meghan będzie zdecydowanie droższy od ślubu Williama i Kate. Ta widowiskowa ceremonia ma kosztować 32 mln funtów, czyli około 155 mln złotych! Zdecydowaną większość tej sumy pochłonie ochrona. Na wszystkich dachach w okolicy będą czuwać snajperzy, a na ulicach pojawią się tłumy tajnych policjantów. Wykorzystana zostanie też najnowsza wojskowa technologia do wykrywania dronów, którymi ktoś mógłby chcieć robić nielegalne zdjęcia.

A pozostałe wydatki? Oto przykłady niektórych: 300 tys. funtów trzeba będzie zapłacić za szklany namiot na wieczorne przyjęcie, a 136 tys. funtów za szampana dla gości. 90 tys. funtów zostanie przeznaczone na posrebrzane trąbity, które ogłoszą początek uroczystości. No cóż, królewskie wesele, królewskie wydatki.

Helena Świerzbińska

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL