Reklama

Matura dla każdego?

Telewizyjny test z przedmiotów ścisłych będzie okazją do sprawdzenia swojej wiedzy nie tylko dla tegorocznych maturzystów

Chyba większość Polaków, którzy zdawali kiedyś maturę, ma do dziś gęsią skórkę na samo wspomnienie o niej. Tym razem możemy stanąć do tego egzaminu z większym spokojem.

Reklama

Jedynka proponuje sentymentalną podróż do czasów, kiedy byliśmy piękni i młodzi, bo poza dużą dawką stresu, mieliśmy wtedy piękne plany i wielkie marzenia.

"Wielka matura Polaków. Zadania ściśle fajne" to widowisko telewizyjne, w którym razem z gwiazdami zmierzymy się z przedmiotami na pozór niezrozumiałymi dla przeciętnego Kowalskiego, jak matematyka i fizyka.

Pojawią się także pytania z biologii i chemii. Uczestnicy programu oraz telewidzowie odpowiedzą na 25 pytań podzielonych na 5 rund, po 5 pytań w każdej z nich.

Ideą programu jest to, by o rzeczach trudnych, w tym wypadku naukach ścisłych, mówić w sposób lekki i ciekawy, by widzowie przed telewizorami wciągnęli się w zabawę odpowiadania na pytania oraz znaleźli inspirację do zainteresowania się tymi dziedzinami w przyszłości.

Kto się odważył? Wśród śmiałków, którzy zdobyli się na kolejne przejście przez mękę, znaleźli się sportowcy, politycy i gwiazdy telewizyjne. Męczyć się będą na naszych oczach m.in: Artur Partyka, Ryszard Kalisz, a także Halina Frąckowiak, Michał Wiśniewski oraz naczelny prześmiewca, Krzysztof Skiba.

Do wygrania jest 30 000 zł, które zwycięzca przeznaczy na dowolnie wybrany przez siebie cel dobroczynny związany z nauką.

Wielka Matura Polaków w poniedziałek, 23 kwietnia, o 20.25 w TVP1.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu! Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!

To i Owo

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje