Reklama

Matki córki, czyli Kwaśniewskie w telewizji

Jolanta i Aleksandra Kwaśniewskie są dumne, że łączy je niezwykła więź, bo nie każda córka tak dobrze dogaduje się ze swoją mamą. Odwiedziliśmy je na planie kolejnego odcinka programu "Matki córki, czyli rodzinny galimatias".

Jolanta i Aleksandra Kwaśniewskie w swoim talk-show chcą zapoczątkować dyskusję międzypokoleniową.

Reklama

Pierwsza w garderobie pojawia się Aleksandra Kwaśniewska i rozpoczyna przygotowania - oddaje się w ręce makijażystki i fryzjera, przegląda scenariusz, wybiera trój. Skupiona, poważna, energiczna...

Za chwilę przychodzą jej mama Jolanta i Katarzyna Grochola. Pisarka będzie gościem tego odcinka, bo temat dotyczy przemocy domowej - tak, jak jej książka "Trzepot skrzydeł".

Katarzyna zaczyna opowiadać, jak działa schemat życia w toksycznym związku, co robią politycy, by pomóc ofiarom przemocy i dlaczego robią wciąż tak mało... Jolanta Kwaśniewska wciąga się w dyskusję, podobnie jak drugi gość - Zofia Ragankiewicz, była modelka.

- Wygadujecie temat - przerywa im Ola. - Porozmawiajmy o tym w studiu - prosi.

Jak w serialu

Po chwili wszystkie idą na plan.

- O, jesteśmy w latach 60.! - śmieje się Katarzyna Grochola, widząc fotele, stolik, tapety i regały, które były modne 50 lat temu. - Zainspirował nas serial "Wojna domowa", który pokazywał relacje międzypokoleniowe - wyjaśnia Jolanta Kwaśniewska. - Wejście w te dekoracje jest dla mnie czymś niezwykłym, bo takie meble pamiętam z młodości - dodaje.

- Uwielbiam te lata, to mój ukochany okres, jeśli chodzi o design, modę, filmy - mówi Aleksandra.

Trudny temat

Matka i córka zgadzają się nie tylko co do scenografii. Widać, że potrafią ze sobą rozmawiać, nawet jeśli mają różne zdania.

- Taki jest pomysł na ten program - chciałyśmy się przekonać, czy z racji różnicy wieku, różnie patrzymy na ten sam problem. Na kariery, na mieszkanie przy rodzicach, przemoc w rodzinie. Ten ostatni temat jest wyjątkowo trudny. Inaczej wygląda z perspektywy mojego pokolenia, kiedy kobietom wmawiano, że mają zaciskać zęby i tkwić w małżeństwie. Teraz dziewczyny są bardziej świadome. A i tak pewne rzeczy są niezmienne... - mówi Jolanta Kwaśniewska.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana polskiej telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje