Reklama

Reklama

Mateusz Damięcki jako Adam Brodzisz w "Bodo"

Mateusz Damięcki zagra w "Bodo" - jednej z największych produkcji TVP. W muzyczno-tanecznym serialu o życiu legendarnego, międzywojennego gwiazdora polskiego kina i kabaretu Eugeniusza Bodo aktor wystąpi u boku m.in. Tomasza Schuchardta, Mai Hirsch, Agnieszki Wosińskiej, Anny Próchniak. Serial będzie emitowany na antenie TVP1 w 2016 roku.

Mateusz Damięcki na planie serialu "Bodo", w którym wciela się w Adama Brodzisza

Serial "Bodo" opowiada o życiu Eugeniusza Bodo - wielkiej, międzywojennej gwiazdy kina i kabaretu, aktora, reżysera, producenta, biznesmena, pierwszego polskiego celebryty, który potrafił wykorzystać media, by dostać się na szczyt. Był bohaterem plotek i skandali, obiektem westchnień kobiet i idolem mężczyzn. "Sex appeal", "Już taki jestem zimny drań" czy "Baby, ach te baby" to najbardziej znane szlagiery śpiewane przez Bodo.

Mateusz Damięcki wcieli się w postać Adama Brodzisza - serdecznego przyjaciela Bodo, z którym założył firmę producencką BWB. Brodzisz, podobnie jak Bodo, był gwiazdorem i amantem międzywojennego kina, a także mężem aktorki Marii Bogdy, uznawanej wówczas za jedną z najpiękniejszych Polek.

Reklama

- "Bodo" to dla mnie produkcja wyjątkowa, nie tylko ze względu na rozmach i temat - seriale kostiumowe należą obecnie do rzadkości, ale również z powodów osobistych. Mój dziadek, Dobiesław Damięcki, także aktor, był prawie równolatkiem Eugeniusza Bodo. Znali się i obracali w tym samy artystycznym środowisku. Czuję się więc trochę tak, jakbym naprawdę cofnął się w czasie i stał się częścią świata mojego dziadka - mówi Mateusz Damięcki. I dodaje: Cieszę się, że mogę zagrać tak barwną osobę, jak Adam Brodzisz. To duże wyzwanie wcielić się w rolę "klasycznego", międzywojennego amanta tak, by nie zaszufladkować bohatera.

Muzyczno-taneczny, 13-odcinkowy serial "Bodo" to jedna z największych produkcji TVP od kilkunastu lat, kręcona z rozmachem w prawie 300 lokalizacjach. Weźmie w niej udział 240 aktorów, 300 epizodystów i 4 000 statystów. Akcja jest osadzona w latach 20. i 30. XX wieku i pokazuje nie tylko wielkie sukcesy i porażki Eugeniusza Bodo, ale także przedwojenny przemysł rozrywkowy i filmowy - jak wyglądał i jakimi prawami się rządził. To interesująca propozycja nie tylko dla wielbicieli dobrego kina i muzyki, ale także pięknych kostiumów, scenografii i historii. Serial "Bodo" będzie emitowany na antenie TVP1 w 2016 roku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Matesz Damięcki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje