Reklama

"Maria Matejko": Polsat pracuje nad nowym serialem

"Maria Matejko" to nowy serial, nad którym pracuje Polsat - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl. Trafi on do ramówki w 2021 roku. Zdjęcia do produkcji rozpoczną się w czerwcu. W tytułową bohaterkę wcieli się gwiazda serialu TVN "Singielka" - Paulina Chruściel.

"Maria Matejko" to nowy serial, nad którym pracuje Polsat - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl. Trafi on do ramówki w 2021 roku. Zdjęcia do produkcji rozpoczną się w czerwcu. W tytułową bohaterkę wcieli się gwiazda serialu TVN "Singielka" - Paulina Chruściel.
Paulina Chruściel /ForumGwiazd.com.pl /Agencja FORUM

"Będzie to lekki serial, który w trudnym okresie związanym z pandemią koronawirusa doda uśmiechu naszym widzom" - zapowiedziała w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Nina Terentiew, dyrektor programowa oraz członek zarządu Telewizji Polsat.

"Maria Matejko" jest polską wersją francuskiej produkcji "Candice Renoir" (2013), emitowanej w kanale France 2 (w Polsce na AXN White). Serial doczekał się siedmiu sezonów, a kreująca główną rolę Cecile Bois z dnia na dzień stała się gwiazdą.

Kryminalno-obyczajowa, ośmioodcinkowa produkcja będzie opowiadać o 40-letniej komisarz, matce czwórki dzieci. Poznamy ją w momencie, gdy po 10 latach przerwy wróci do Wydziału Kryminalnego Policji.

"W młodości porzuciła swoje zawodowe marzenia, mimo, iż była najlepiej zapowiadającym się śledczym w wydziale, całkowicie oddając się wychowaniu dzieci i prowadzeniu domu. Sielanka trwała do momentu, w którym tytułowa Maria odkrywa, że mąż ją zdradza. Postanawia stanąć na nogi, całkowicie odmienić swoje życie i zawalczyć o karierę śledczej. Wraca do wydziału kryminalnego i...zderza się z rzeczywistością, która jest inna niż wtedy, kiedy Maria opuszczała Komendę" - czytamy w opisie serialu dostępnym w portalu Wirtualnemedia.pl.

Reklama

Poszczególne odcinki będą przedstawiały osobne historie kryminalne, rozgrywające się w środowiskach osób chorych psychicznie, nielegalnych robotników, bogatych biznesmenów uzależnionych od seksu czy prostytutek.

W tytułowej zobaczymy Paulinę Chruściel, znaną widzom z "Singielki" czy "Na dobre i na złe". Poza Chruściel w obsadzie pojawią się m.in. Jakub Wesołowski, Anna Matysiak, Anna Dereszowska, Wojciech Zieliński i Krystian Wieczorek. Serial reżyseruje Marcin Ziębiński, autorem adaptacji jest Justyna Pobiedzińska, za produkcję odpowiada Tako Media.

Obecnie trwają prace nad scenariuszem serialu. Zdjęcia rozpoczną się w połowie czerwca. Emisja "Marii Matejko" planowana jest na wiosnę lub jesień 2021 roku. Serial najprawdopodobniej zajmie pasmo po produkcji "Zawsze warto", z Katarzyną Zielińską, Weroniką Rosati i Julią Wieniawą, która najprawdopodobniej znika z anteny Polsatu.

"Chcielibyśmy wprowadzić 'Marię Matejko' do jesiennej ramówki, ale niewykluczone że serial pokażemy wiosną przyszłego roku. Wszystko będzie zależeć od przebiegu okresu zdjęciowego produkcji, a ten będzie uzależniony od aktualnej sytuacji związanej z COVID-19 - powiedziała portalowi Wirtualnemedia.pl Terentiew.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy