Reklama

Reklama

Małgorzata Kożuchowska: Od lat zmagam się z chorobą Hashimoto

Małgorzata Kożuchowska wyznała, że miała poważne problemy ze zdrowiem. Zmagała się z tym do tego stopnia, że nie może teraz patrzeć na swoje występy w telewizji, gdy choroba była najbardziej widoczna. Opisała również sytuację, w której była ofiarą "hejtu" widzów. Zobacz, co było przyczyną kłopotów ze zdrowiem aktorki - ta choroba dotyka wiele kobiet!

Małgorzata Kożuchowska

W felietonie dla gazety "Forbes" aktorka wyznała, że zmaga się z chorobą Hashimoto. Opowiedziała, jak wyglądała choroba na przestrzeni lat i jak zaburzenia autoimmunologiczne wpływały na jej samopoczucie.

Był to pierwszy raz, gdy wyjawiła jej przygodę z Hashimoto. Stwierdziła, że przyszedł czas na takie wyznanie ze względu na jej pięcioletniego syna Jana, który już więcej rozumie i staje się coraz bardziej samodzielny. Macierzyństwo bowiem było dla aktorki dość trudne, ponieważ musiała łączyć wychowanie dziecka z pracą i chorobą Hashimoto.

Reklama

"Od lat zmagam się z chorobą Hashimoto, biorę leki, muszę bardzo uważać na to, co jem. Przed diagnozą byłam wiecznie osłabiona, przemęczona i przeziębiona. Odporność zerowa. Wzięłam się za siebie i jest ogromna poprawa. Zrobiłam to dla siebie i dla dziecka, wcześniej wciąż brakowało czasu... Było warto - czuję się o niebo lepiej!" - napisała Kożuchowska.

Aktorka twierdzi, że choroba znacząco wpłynęła na jej zdrowie i samopoczucie. Musiała zmierzyć się nawet z hejtem wobec jej nieco opuchniętej twarzy. Zaznaczyła, że czuła się wtedy nieatrakcyjnie, a dodatkowo kompleksy wzniecali internauci, którzy oceniali Kożuchowską niepochlebnie.

"Byłam wyczerpana, napuchnięta, czułam, że we wszystkim wyglądam słabo. Ostatnią rzeczą, na jaką miałam ochotę, to pokazywać się tak światu. Jeszcze dziś, kiedy przypadkiem trafię na odcinki 'rodzinki.pl' z tego okresu widzę 'księżyc w pełni'. Zresztą pamiętam pojawiające się w internecie komentarze w rodzaju: "czy ja muszę wciąż patrzeć na tę twoją opuchniętą gębę". Urocze" - dodała aktorka.

Z chorobą Hashimoto zmaga się nie tylko Małgorzata Kożuchowska. Choruje na nią wiele kobiet, a ze znanych nazwisk mierzą się z nią: Joanna Krupa, Aneta Zając, Majka Jeżowska, Julia "Maffashion" Kuczyńska, Kayah, czy Kinga Rusin. Za granicą również jest spore grono celebrytek z przewlekłym zapaleniem tarczycy: Gigi Hadid, Sia, Missy Elliot, Victoria Justice, Sofia Vergara, Oprah Winfrey, czy nawet Rod Stewart.

Przeczytaj artykuł na stronie RMF!

Ula Głowiś

RMF
Dowiedz się więcej na temat: Małgorzata Kożuchowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje