Reklama

Majówka przed telewizorem

Dla wielu z nas w sobotę rozpocznie się długi weekend. Jeśli pogoda dopisze, z pewnością spędzimy go na świeżym powietrzu, ale gdyby jednak okazało się, że warunki meteorologiczne nie będą sprzyjające, telewizje zadbały o to, byśmy się specjalnie nie nudzili.

SOBOTA

Reklama

Pierwsza propozycja tego dnia to kultowy już film familijny - "Uwolnić orkę", prezentujący wzruszającą historię przyjaźni małego chłopca i tytułowego trzytonowego ssaka morskiego. Obraz Simona Wincera pokaże o 15:15 TVN. Wieczorem na antenie tej samej dwie komedie. Pierwszą będzie "Dziewczyna z moich koszmarów", uwspółcześniona wersją przeboju kinowego z 1972 roku. Tym razem w rolach głównych w filmie o starym kawalerze poszukującym ideału kobiety, wystąpiły takie gwiazdy, jak: Ben Stiller, Malin Akerman i Michelle Monaghan. Zaraz po filmie braci Farrellych na antenie TVN-u "Gliniarz z Beverly Hills III", ostatnia (jak dotąd) odsłona historii detektywa Axla Foley'a, który niezmiernie wraca do wypełnionego przestępcami tytułowego miasta w Kalifornii.

Tego samego dnia na Polsacie "Ści(ą)gany", parodia takich słynnych dzieł, jak: "Psychoza", "Północ - północny zachód", "Stan zagrożenia", "Mission: Impossible", "Chinatown", "Titanic" i "Ścigany" z Leslie'em Nielsenem w roli głównej. Zaraz po nim "Teksańska masakra piłą mechaniczną: Następne pokolenie", kontynuacja kultowego cyklu horrorów, zapoczątkowanego w 1974 roku przez Toby'ego Hoopera. W rolach głównych gwiazdy kina: Renée Zellweger oraz Matthew McConaughey.

Propozycji filmowych nie zabraknie także na antenie TVP. Jedynka o 20:25 pokaże pierwszą część filmu Giacomo Battiato "Karol - papież, który pozostał człowiekiem". Na to fabularne dzieło złożyły się zarówno sceny z pielgrzymek Jana Pawła II po całym świecie, jego spotkań z wiernymi, jak i zamach na Ojca Świętego, a także sekwencje z życia prywatnego papieża, w tym rozmowy z jego przyjacielem i powiernikiem, sekretarzem Stanisławem Dziwiszem. W sobotę na TVP1 będzie można zobaczyć też "Kroniki Riddicka", sequel thrillera science-fiction o tytułowym kosmicznym banicie z Vinem Dieselem w roli głównej.

Natomiast wieczorem na antenie Dwójki zostaną zaprezentowane takie filmy, jak: "Kowboj z Szanghaju", czyli historia o tym, jak Jackie Chan radzi sobie na Dzikim Zachodzie oraz "Widmo", tajlandzki horror, który szybko stał się kultowy i doczekał się amerykańskiego remake'u.

NIEDZIELA

W niedzielę na TVP druga część wspomnianego wcześniej filmu "Karol - papież, który pozostał człowiekiem", tym razem skupiająca się przede wszystkim na pontyfikacie Jana Pawła II w latach 1981 - 1985. Zaraz po obrazie Battiato Jedynka pokaże kultowego już "Buntownika z wyboru". Ten nagrodzony dwoma Oscarami obraz Gusa Van Santa opowiada o młodym geniuszu, odrzucającym społeczne normy i demonstrującym za wszelką cenę swoją odmienność. W rolach głównych Matt Damon, Robin Williams i Ben Affleck. Tego samego dnia na TVP1 będzie można jeszcze zobaczyć film Emira Kusturicy - "Życie jest cudem", opowiadający o nietuzinkowej rodzinie, której życie zmienia w 1992 roku wybuch wojny w Jugosławii.

W niedzielę już o 10:15 Dwójka zaproponuje swoim widzom legendarnego "Fantomasa", obraz o genialnym przestępcy, postrachu Paryża, którego stara się schwytać komisarz Juve (fenomenalny jak zawsze Louis de Funes). Natomiast wieczorem na antenie TVP2 "60 sekund", film akcji z Nicolasem Cage'em i Angeliną Jolie, opowiadający o gangu złodziei samochodów, którzy w ciągu czterech dni muszą ukraść 50 trudnych do zdobycia pojazdów.

Tego samego dnia na Polsacie dwa filmy sensacyjne: "Hudson Hawk" i "Przekładaniec". Ten pierwszy opowiada o włamywaczu, który opuszcza po kilku latach więzienie i mimo że chce zerwać ze swoim fachem, to jednak nie dane jest mu cieszyć się spokojem. W rolach głównych Bruce Willis i Andie MacDowell. Co ciekawe, także ten drugi prezentuje historię przestępcy, który chce się wycofać "z zawodu". Bohaterem "Przekładańca" jest Mr. X (Daniel Craig), członek zorganizowanej grupy przestępczej, który postanawia przejść na emeryturę. Jednak, jak się okazuje, niewiele ma w tej kwestii do powiedzenia, bowiem szef przygotował już dla niego kolejne zadanie.

Dwa fabularne filmy pokaże w niedzielę także TVN. O 13:10 na antenie stacji "William i Kate" - historia miłości brytyjskiego następcy tronu Williama i jego koleżanki ze studiów, Kate Middleton, którzy w piątek, 29 kwietnia, wzięli ślub. W rolach tytułowych: Nico Evers-Swindell i Camilla Luddington. Natomiast o 0:45 stacja wyświetli jeszcze raz wspominanego wcześniej "Gliniarza z Beverly Hills III".

Które filmy będziecie chcieli zobaczyć, być może po raz kolejny, w weekend?

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: majówkę | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje