Reklama

Reklama

Maciej Rock: Czas na zmianę

Prowadzenie domu. Zakupy, gotowanie, sprzątanie. Opieka nad dziećmi i zmaganie się z ich problemami - to betka? Nic bardziej mylnego! Teraz panowie zobaczą, jak ciężka jest to praca.

W programie "Tata sam w domu" ojcowie zmierzą się z zadaniami, z jakimi na co dzień radzą sobie ich żony. Każdy z 12 odcinków pokazywać będzie historię jednej rodziny, w której to na mamie spoczywa większość obowiązków domowych i opieka nad dziećmi, podczas gdy tata zajmuje się głównie utrzymaniem rodziny i nie angażuje się w prace domowe.

Gdy panowie podejmą walkę na domowym froncie, żony i mamy zostaną wysłane na zasłużony odpoczynek. Będą mogły się zrelaksować i robić rzeczy, na które zawsze miały ochotę, ale nigdy nie miały na nie czasu.

Reklama

Gospodarzem tego rodzinnego reality show będzie dziennikarz Maciej Rock, prywatnie ojciec trójki pociech. - Ten program to taka klasyczna nieoczekiwana zamiana ról, która dla części bohaterów programu jest bardzo bolesna, ale dla innych na pewno przyjemna - zdradził prowadzący.

- To ostatnie dotyczy oczywiście mam. Program na pewno wywoła uśmiech na twarzach widzów, ale pewnie nie zabraknie też reakcji pań w stylu: "Co te chłopy wyprawiają?!", "Jak oni się do tego zabierają?!". Ja sam współczująco obserwuję zmagania mężczyzn z brutalną i bolesną rzeczywistością wyzwań, jakim muszą stawić czoło w programie - przyznaje Rock. A łatwo raczej nie będzie...

Tata w roli mamy będzie musiał zająć się domem, dziećmi i wykonaniem specjalnych zadań, które wcześniej zaplanuje dla niego żona. Wyzwania, z jakimi zmierzą się ojcowie to m.in. przyrządzanie przetworów, uszycie sukienki dla mamy, przygotowanie artystycznego występu, organizacja kinderbalu lub naprawienie napiętych relacji z teściami.

Jeśli tata da sobie radę z przygotowanym dla niego harmonogramem - bezbłędnie wykona wszystkie zadania, nie spali domu i nie zgubi dzieci, rodzina otrzyma nagrodę - 15 tysięcy złotych.

Jest jednak cos ważniejszego niż pieniądze. Udział w programie to doświadczenie pozwalające uświadomić sobie panom ciężar domowych i rodzicielskich zadań, jakim na co dzień muszą sprostać ich drugie połówki. Ojcowie mają szansę nauczyć się spędzać więcej czasu ze swoimi dziećmi, a także wspierać partnerki w codziennych pracach.

JBJ

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje