Reklama

Reklama

Maciej Pawlicki odsunięty od prowadzenia "Studio Polska"

Maciej Pawlicki, prowadzący "Studio Polska" w TVP Info, poinformował na Twitterze, że prezes TVP, Jacek Kurski, odsunął go od prowadzenia programu.

"Studio Polska" to program publicystyczny, którego pomysłodawcą był sam Pawlicki. Format zadebiutował na antenie TVP Info wiosną 2015.

W sobotnim programie "Studio Polska" jego prowadzący Maciej Pawlicki odczytał informację, że funkcjonariusze Urzędu Ochrony Państwa zatrzymali posła Ryszarda P., przewodniczącego partii Nowoczesna. Powiedział, że prokuratura postawiła mu zarzut szpiegostwa na rzecz obcego państwa, jest domniemanie, że chodzi o Rosję; dodał też, że trwa posiedzenie Prezydium Sejmu w sprawie immunitetu posła Ryszarda P. Po chwili wyjaśnił, że tak właśnie wygląda fabrykowanie informacji i wyraził nadzieję, że nikt mu nie uwierzył. Tematowi temu miał być poświęcony program "Studio Polska".

Reklama

W reakcji na informację podaną w programie Nowoczesna złożyła skargę do KRRiT. Szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański ocenił, że "prowokacja TVP Info" była szkodliwa i poinformował, że wystąpił o wyjaśnienia w tej sprawie do TVP. Do programu Pawlickiego odniosło się również Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich oceniając, że przekroczył on dopuszczalne standardy dziennikarskie i pod względem etycznym stanowił nadużycie zasady wolności słowa.

Maciej Pawlicki jest reżyserem i scenarzystą. To on był producentem i współscenarzystą filmu "Smoleńsk" w reżyserii Antoniego Krauzego.

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje