Reklama

Maciej Orłoś pożegnał się z widzami "Teleexpressu"

"To jest mój ostatni 'Teleexpress'. Żegnam się z Państwem (...) Do zobaczenia w innym miejscu" - tym razem Maciej Orłoś nie miał dla widzów kultowego programu informacyjnego TVP1 żadnej "śmiesznostki" na koniec. W środę, 31 sierpnia, po 25 latach, Orłoś po raz ostatni poprowadził "Teleexpress".

"To jest mój ostatni 'Teleexpress'. Żegnam się z Państwem (...) Do zobaczenia w innym miejscu" - tym razem Maciej Orłoś nie miał dla widzów kultowego programu informacyjnego TVP1 żadnej "śmiesznostki" na koniec. W środę, 31 sierpnia, po 25 latach, Orłoś po raz ostatni poprowadził "Teleexpress".
Maciej Orłoś po raz ostatni poprowadził "Teleexpress" /TVP

"Telewizja Polska jest marką, pod której skrzydłami narodziło się wiele gwiazd. Jedną z nich jest Maciej Orłoś, który 25 lat temu dołączył do zespołu 'Teleexpressu'. 31 sierpnia 2016 r. to ostatni dzień pracy redaktora Macieja Orłosia w tym programie" - brzmi krótkie oświadczenie Centrum Informacji TVP.

"Telewizja Polska jest wdzięczna Maciejowi Orłosiowi za jego zaangażowanie w tworzenie 'Teelexpressu' w ciągu ostatniego ćwierćwiecza" - tymi słowami TVP pożegnało Orłosia.

Według ustaleń "Presserwisu" dziennikarz prowadzi rozmowy z jednym z portali, który w grudniu uruchomi kanał telewizyjny.

Reklama

Jutrzejsze wydanie "Teleexpressu" poprowadzi Beata Chmielowską-Olech.

Tylko przez 5 pierwszych lat istnienia "Teleexpressu" nie było z nim Macieja Orłosia. Dziennikarz prowadzi ten program od 1991 roku. Dotąd mogliśmy oglądać go niemal codziennie. - To kawał czasu, a "Teleexpres" ciągle jest o 17:00, trwa 15 minut, jest lubiany i oglądany - mówił jakiś czas temu Orłoś.

"Teleexpress" pojawił się na antenie w 1986 roku z inicjatywy Józefa Węgrzyna, który wymyślił także "Panoramę" i pierwszą polską telenowelę "W labiryncie". Orłoś był w ostatnim czasie jednym z trzech prowadzących program, wraz z Beatą Chmielowską-Olech (w "Teleexpressie" od 2000 roku) i Martą Piasecką (od lipca, przeszła z Telewizji Republika).

W ubiegłorocznej rozmowie z magazynem "Kurier TV" Orłoś mówił, że największym sukcesem 'Teleexpressu" jest oglądalność. "Jesteśmy liderem i nikt nam nie podskoczy. Rok temu przed telewizorami jeden z odcinków śledziło aż 7,5 mln osób!" - precyzował Orłoś.

Maciej Orłoś to jeden z najbardziej popularnych dziennikarzy i prezenterów telewizyjnych w Polsce - laureat czterech Wiktorów, w tym Super Wiktora za całokształt dokonań oraz Telekamery "Tele Tygodnia".

Jest absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Oprócz prowadzenia "Teleexpressu", do którego trafił w 1991 roku, ma też na koncie weekendowe wydania "Wiadomości". Był ponadto autorem i gospodarzem programów "Oko w oko" i "A to Polska właśnie!". Prowadził też magazyny kulturalne "Trochę kultury", "Pociąg do kultury" i "Cooltura" oraz magazyn dla niepełnosprawnych "Przyjaciele" (wszystkie w TVP1).

Od 2001 do 2007 podawał wyniki polskiego głosowania podczas konkursu Eurowizji. Prowadził również teleturniej "300 procent normy" oraz program turystyczny "Nie ma jak Polska". Jest członkiem Stowarzyszenia Wolnego Słowa.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Teleexpress

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy