31 sierpnia Maciej Orłoś ma po raz ostatni poprowadzić "Teleexpress". Czy po 25 latach pracy dziennikarz odejdzie z TVP?
Maciej Orłoś kończy współpracę z TVP? Ciąg dalszy dobrej zmiany.../Gałązka /AKPA
Jak wynika z ustaleń "Presserwisu", w środę Maciej Orłoś po raz ostatni poprowadzi "Teleexpress".
"Nie mogę się na ten temat wypowiadać" - wyznał Orłoś, a serwis ustalił, że dziennikarz prowadzi rozmowy z jednym z portali, który w grudniu uruchomi kanał telewizyjny.
Tylko przez 5 pierwszych lat istnienia "Teleexpressu" nie było z nim Macieja Orłosia. Dziennikarz prowadzi ten program od 1991 roku. Dotąd mogliśmy oglądać go niemal codziennie. - To kawał czasu, a "Teleexpres" ciągle jest o 17:00, trwa 15 minut, jest lubiany i oglądany - mówił jakiś czas temu Orłoś.
Reklama
- Przez ten czas zmieniło się wszystko: ustrój i w ogóle Polska. Jako kraj jesteśmy w zupełnie innym miejscu i cywilizacyjnie, i technologicznie - dodał prezenter.
- Co będzie dalej? Nie wiadomo. Ale na razie wszystko wskazuje na to, że będzie trwać dalej, więc pracujemy! - zapowiadał jakiś czas temu dziennikarz.
"Teleexpress" pojawił się na antenie w 1986 roku z inicjatywy Józefa Węgrzyna, który wymyślił także "Panoramę" i pierwszą polską telenowelę "W labiryncie". Orłoś był w ostatnim czasie jednym z trzech prowadzących program, wraz z Beatą Chmielowską-Olech (w "Teleexpressie" od 2000 roku) i Martą Piasecką (od lipca, przeszła z Telewizji Republika).
Maciej Orłoś to jeden z najbardziej popularnych dziennikarzy i prezenterów telewizyjnych w Polsce - laureat czterech Wiktorów, w tym Super Wiktora za całokształt dokonań oraz Telekamery "Tele Tygodnia".
Orłoś jest absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Oprócz prowadzenia "Teleexpressu", do którego trafił w 1991 roku, ma też na koncie weekendowe wydania "Wiadomości". Był ponadto autorem i gospodarzem programów "Oko w oko" i "A to Polska właśnie!". Prowadził też magazyny kulturalne "Trochę kultury", "Pociąg do kultury" i "Cooltura" oraz magazyn dla niepełnosprawnych "Przyjaciele" (wszystkie w TVP1).
Od 2001 do 2007 podawał wyniki polskiego głosowania podczas konkursu Eurowizji. Prowadził również teleturniej "300 procent normy" oraz program turystyczny "Nie ma jak Polska". Jest członkiem Stowarzyszenia Wolnego Słowa.