Reklama

Maciej Chmiel odwołany z funkcji szefa TVP2

Maciej Chmiel nie jest już szefem telewizyjnej Dwójki. Zarząd TVP zdecydował we wtorek, 5 lipca, o przeniesieniu go na stanowisko dyrektora biura handlu.

Maciej Chmiel był szefem TVP2 od początku 2016 roku

Zmiany na razie nie dotyczą Jedynki - Jan Pawlicki dalej pełni funkcję dyrektora TVP1. Maciej Chmiel ma od 8 lipca kierować biurem handlu.

"Dementujemy plotki o rzekomym zwolnieniu z pracy" - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Magdalena Łobodzińska, rzecznik prasowa TVP. Łobodzińska twierdzi, że TVP chce "optymalne wykorzystać jego [Macieja Chmiela - red.] potencjał".

Reklama

Choć wyniki oglądalności TVP2 wciąż spadają, to "przeniesienie pana Macieja Chmiela nie ma związku ze spadkiem oglądalności" - zapewnia rzeczniczka.

Przypomnijmy, że Jan Pawlicki i Maciej Chmiel zostali powołani na stanowiska dyrektorów TVP1 i TVP2 w styczniu tego roku, zaraz po objęciu władzy w TVP przez Jacka Kurskiego.

Czasowo obowiązki dyrektora TVP2 będzie pełnić Ewa Latkowska, dotychczasowa wiceszefowa Dwójki.

Kiedy dowiemy się, kto zostanie nowym szefem Dwójki, nie wiadomo.

Maciej Chmiel jest dziennikarzem radiowym i telewizyjnym, producentem programów telewizyjnych i filmów dokumentalnych. Od 2013 do stycznia 2016 roku był publicystą tygodnika "Do Rzeczy". Następnie został powołany na dyrektora TVP2. W przeszłości był już związany z TVP oraz "Gazetą Wyborczą" i radiową Trójką. W latach 80. był menadżerem zespołu Dezerter.

INTERIA.PL/Wirtualnemedia

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: maciej chmiel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje