Reklama

Reklama

Ludzie wkrótce zapomną o "Breaking Bad"?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że "Breaking Bad" jest jednym z najlepszych seriali w historii telewizji. Produkcja ta znajduje się w każdym zestawieniu najwybitniejszych, a pamięć o niej buduje na nowo serialowy spin-off zatytułowany "Zadzwoń do Saula". Mimo to występujący w obydwu tych serialach Bob Odenkirk twierdzi, że widzowie wkrótce nie będą pamiętać o "Breaking Bad".

Saul Goodman to najwybitniejsza rola w karierze Boba Odenkirka

Stworzony przez Vince'a Gilligana serial "Breaking Bad" opowiada historię nauczyciela chemii w liceum, Waltera White'a (w tej roli Bryan Cranston). Kiedy White dowiaduje się, że choruje na raka, postanawia zdobyć pieniądze na leczenie. Wraz ze swoim byłym uczniem, Jessem Pinkmanem (Aaron Paul) rozpoczyna produkcję i sprzedaż metamfetaminy. Wkrótce pojawiają się pierwsze kłopoty, które z czasem pomaga rozwiązywać szemrany prawnik, Saul Goodman (Odenkirk).

Choć Odenkirk kojarzony jest głównie z roli Goodmana w serialach "Breaking Bad" i "Zadzwoń do Saula", w latach 90. ubiegłego wieku był autorem skeczów dla popularnych programów "Saturday Night Live" oraz "Mr Show". Na podstawie doświadczeń z nimi związanych, twórca i aktor uważa, że popularność seriali i programów w danym okresie nijak nie przekłada się na ich nieśmiertelność. Odenkirk uważa, że wcześniej czy później wszystkie zostaną zapomniane.

Reklama

"Jestem świadomy tego, w jak szybkim tempie porusza się teraz popkultura. Wiele rzeczy, które robiłem i które można nazwać kultowymi, niedługo zostaną zapomniane. Rzeczy takie jak 'Mr Show;, z którego jestem super dumny, a nawet skecze, które napisałem do 'Saturday Night Live'. Już są bliskie zapomnienia. Prawda jest taka, że nawet jeśli chodzi o takie seriale jak 'Breaking Bad', to za kilka lat będę musiał przypominać ludziom, co to były za produkcje" - powiedział Odenkirk w rozmowie z "The Guardian".

"Pamiętam, że kiedyś dostałem broszurkę, która poświęcona była rocznicy serialu 'MASH'. Wtedy sobie pomyślałem, że tego serialu nikt nie pamięta. Spróbujcie zagadnąć 25-latka na temat 'MASH'. Nie będzie miał bladego pojęcia, o czym mówicie. Przez dziesięć lat był najgłośniejszy serial w telewizji, a dzisiaj jest kompletnie zapomniany" - argumentuje dalej aktor.

Odenkirk, którego ostatnio można było zobaczyć w niespodziewanej roli w thrillerze sensacyjnym "Nikt", pracuje obecnie nad pamiętnikami poświęconymi swojej karierze. Książką nosić będzie tytuł "Comedy Comedy Comedy Drama".

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Bob Odenkirk | Breaking Bad

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje