Reklama

Reklama

Kto wyreżyseruje nową serię "Dextera"?

Informacja o powstaniu kolejnego sezonu "Dextera" przed kilkoma tygodniami zelektryzowała fanów tej produkcji. Nikt nie spodziewał się bowiem kontynuacji serialu zakończonego po ośmiu sezonach w 2013 roku. Tymczasem prace nad nową serią nabierają rozpędu i już jesienią 2021 roku stacja Showtime pokaże dziewiąty sezon "Dextera". Sześć z dziesięciu jego odcinków wyreżyseruje Marcos Siega.

Marcos Siega nada kształt nowej odsłonie "Dextera"

Jak informuje portal "Variety", Marcos Siega będzie też pełnił będzie funkcję producenta wykonawczego. Twórca ten ma już na koncie reżyserię dziewięciu odcinków "Dextera", a w przeszłości często współpracował z showrunnerem pierwszych sezonów tego serialu, Clydem Phillipsem. Phillips zajmie się też stworzeniem przygotowywanego właśnie, dziewiątego sezonu. Akcja nowej serii "Dextera" ma rozgrywać się dziesięć lat po zakończeniu sezonu numer osiem. Jego główny bohater, seryjny morderca Dexter Morgan (Michael C. Hall), zaginął podczas huraganu Laura, który spustoszył Miami. Teraz mieszka w zupełnie innym zakątku świata pod przybranym nazwiskiem.

Świetnie oceniany "Dexter" opowiada historię policyjnego technika, którego prawdziwym powołaniem jest seryjne mordowanie ludzi, którzy jego zdaniem zasłużyli na śmierć. Pozbawiony uczuć Dexter Morgan posługuje się w życiu kodeksem, który zaszczepił w nim przybrany ojciec. Pierwsze sezony serialu cieszyły się ogromną popularnością i sympatią widzów oraz krytyków. Rozciągnięty do absurdalnej liczby ośmiu sezonów - zaserwował finał, który zdaniem wielu jest jednym z najgorszych zakończeń serialowych wszech czasów.

Reklama

"Nie zamierzamy oszukać widowni i powiedzieć, że to wszystko było tylko snem. Co się wydarzyło, to się wydarzyło. W naszym serialu uwzględnimy upływ czasu, a przygotowywany przez nas finał w niczym nie będzie przypominał poprzedniego finału. To świetna okazja do napisania drugiego zakończenia naszego serialu. To nie będzie dziewiąty sezon serialu. To będzie jego drugie zakończenie" - obiecywał w wywiadzie dla "The Hollywood Reporter" Clyde Phillips. Nowy sezon będzie miał formę serialu limitowanego, co oznacza, że prawdopodobnie zakończy na dobre historię Dextera Morgana.

Lista serialowych produkcji, przy których współpracował Siega, jest długa. Są na niej m.in. takie seriale jak "Czysta krew", "Pamiętniki wampirów", "The Following", "Blindspot: Mapa zbrodni" czy ostatnio "Batwoman".

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Dexter

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje