Reklama

Reklama

Kto wygra "Taniec z gwiazdami"?

Finał to wielkie emocje, ale i czas podsumowań. Kto okazał się niespodzianką tej edycji, a kto miał największego pecha? I co najważniejsze, kto wygra Kryształową Kulę? Swoimi uwagami dzielą się Dorota Williams i Agustin Egurrola. Oni znają ten program od podszewki.

Oboje są związani z "Tańcem z gwiazdami" od początku. Agustin Egurrola jest głównym choreografem programu, a Dorota Williams odpowiada za stroje. Dla nich to już XI finał, ale oboje przyznają, że nie ma dwóch podobnych do siebie.

- Za każdym razem jest to wyjątkowe wydarzenie. Spotyka się innych ludzi, pojawia się wyjątkowa energia, emocje - przekonuje Williams.

Finał to dla niej wyzwanie. Pary zawsze chcą zachwycić choreografią, ale i strojem. Zdarza się, że uczestnicy przebierają się podczas tańca.

- W jednej z edycji, podczas finału Ania Guzik wyszła w garniturze, a w czasie tańca przebrała się w wieczorową suknię - opowiada stylistka.

Reklama

Być może w tę niedzielę zobaczymy podobne show...

Finałowy odcinek to także spotkanie wszystkich par programu i ich wspólny taniec.

- Jest to swego rodzaju pożegnanie z widownią i zaproszenie do następnej edycji. Próby do tej choreografii należą do ulubionych momentów wszystkich uczestników. To praktycznie spotkania towarzyskie starych znajomych, gdzie taniec spada trochę na drugi plan, a najważniejsze są wspomnienia - tłumaczy Egurrola.

Pechowcem tej edycji można nazwać Artura Barcisia. Kontuzja nogi, której nabawił się podczas treningów, wykluczyła go z dalszego udziału w programie. Poza tym z pękniętą kością stopy tańczył też Rafał Maserak, a Julia Kamińska cały czas walczy z bólem w prawej stopie.

Jeżeli zaś chodzi o największe niespodzianki, to według Egurroli są nimi Olga Bołądź i Katarzyna Grochola.

- Na początku nikt nie wróżył Oldze, że zajdzie tak wysoko. Ale ciężką pracą i szczerością, udało jej się zdobyć sympatię telewidzów. Bohaterką tej edycji 'Tańca...' jest też na pewno Katarzyna Grochola, która z Janem Klimentem dotarła aż do półfinału. To wyjątkowa uczestniczka, która pokazała wszystkim, że w życiu najważniejsza jest miłość i przyjaciele - twierdzi choreograf.

- Dzięki niej ta edycja była dla pozostałych uczestników przede wszystkim zabawą i przyjemnością - dodaje.

Niedziela bez wątpienia będzie należała do Kasi Glinki i Julii Kamińskiej. Od początku były faworytkami, ciężko pracowały i w pełni zasłużyły na finał.

- Stefano ma sposób na każdą ze swoich tancerek. Bardzo go cenię. Z kolei Rafał ma niesamowitą energię, którą zaraża swoje tancerki. To w dużej mierze, właśnie dzięki tej energii jego uczennice rozkwitają i dochodzą tak wysoko - opowiada o tancerzach Dorota Williams.

A o Kasi i Julce mówi - genialne, wartościowe dziewczyny. Mają w sobie to coś.

- Tańce Stefano i Kasi były zawsze niesamowitymi spektaklami. Natomiast Julka zdobyła sympatię widzów młodością i energią, mimo że często było jej bardzo trudno. Szykuje się naprawdę fantastyczny odcinek finałowy, a walka o głosy widzów będzie trwała do końca. Zobaczymy na pewno niesamowite choreografie i ogromne emocje, czyli to co najpiękniejsze w 'Tańcu z gwiazdami' - podsumowuje Agustin Egurrola.

Anna Woźniak

Więcej czytaj w magazynie "Tele Tydzień"

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: 'Gwiazdy' | Agustin | emocje | williams | Dorota Williams | finał | tańce | taniec | Taniec z gwiazdami

Reklama

Reklama

Reklama