Reklama

"Książka na podryw"? Gwiazdy czytają

Czy dobra książka może być lepsza niż seks? Okazuje się, że czytanie książek ma wpływ na relacje międzyludzkie, wspólne czytanie i słuchanie książek może służyć wzmocnieniu związku, a czytający partner jest dla nas bardziej pociągający. Jednym słowem książki są zmysłowe i sexy.

Dowodzi tego akcja "Książka na podryw" zorganizowana przez Audioteka.pl oraz Entropię Słowa, która ma promować czytelnictwo wśród młodzieży.

Reklama

Fragmenty swoich ulubionych książek nagrało 40 wspaniałych przedstawicieli świata kultury i mediów, m.in.: Joanna Kulig, Szymon Majewski, Maciej Orłoś, Katarzyna Montgomery, Katarzyna Żak, Monika Richardson, Zbigniew Zamachowski, Agata Passent, Katarzyna Kwiatkowska, Łukasz Simlat, Bartłomiej Topa, czy Cezary Harasimowicz.

- Myśląc o książce na podryw pomyślałam: "Madame" Antoniego Libery. Ja się nią zachwyciłam. Jest i głęboka, i erotyczna, ale nie na dotknięcie, ale na wyobraźnię. Okazuje się, że znajomość literatury i wzajemna nią fascynacja może wywołać głęboką więź emocjonalną. Ta książka zagościła też na półce mojej córki. Sama ją znalazła wśród moich książek, przeczytała ją i puściła w obieg wśród swoich przyjaciół - mówi Katarzyna Żak.

Z kolei Wojciech Fibak wybrał fragment "Pana Tadeusza". - Zaczynam dzień od czytania i zasypiam z książką w ręku. Mam wiele pasji sztuka, tenis, narty, ale gdybym miał wybrać jedna to zdecydowanie czytanie. "Pan Tadeusz" to jest ulubiona książka mojego taty. Zawsze, gdy przyjeżdżam do mamy, przed snem czytam jeden rozdział. Uważam, że jest absolutnie niedoceniony przez młodych - powiedział były tenisista.

Po "Mistrza i Małgorzatę" sięgnęła najgorętsza para ubiegłego roku, czyli Monika Richardson i Zbigniew Zamachowski. - Stworzyliśmy ze Zbyszkiem duet, o którym nawet mi się nie marzyło. Bardzo fajnie jest czytać komuś, ale czytać sobie nawzajem to jest doświadczenie jakiego na co dzień nie mamy. Bułhakowa uwielbiamy oboje. To jest rzecz wieczna, a "Mistrz i Małgorzata" jak wiadomo jest o tym, że miłość i prawda zwycięża. I bardzo pięknie nam się to czytało i odkrywało od nowa - mówi Monika Richardson.

Zaproszeni do współpracy ambasadorzy słowa zgodzili się wystąpić w akcji pro bono. Całość dochodu ze sprzedaży unikalnej kolekcji audiobooków "Książki na podryw" zostanie przekazana na rzecz biblioteki jednego z warszawskich szpitali dziecięcych.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Wilki zapraszają do udziału w konkursie

AKPA

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: ksiażki | ksiazka | czytanie książek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje