Reklama

Krystyna Loska: Powrót do przeszłości

Na antenie TVP Kultura już niebawem pojawi się program "Archiwizja", w którym prezentowane będą "perły" z telewizyjnych archiwów. Program poprowadzi legendarna dziennikarka Krystyna Loska.

TVP Kultura w swojej wiosennej ramówce łączy współczesność z tradycją. Na antenie stacji pojawią się dawne ikony telewizji - Krystyna Loska i Bogumiła Wander, które wspólnie poprowadzą program "Archiwizja".

Reklama

- Zobaczą mnie państwo w charakterze prezentera, który pokazywać będzie materiały sprzed lat, cieszące się wtedy ogromną popularnością. Wielu telewidzów z pewnością je jeszcze pamięta, a ci, którzy nie pamiętają, będą mieli okazję zobaczyć, jak w prymitywnych, w porównaniu do dzisiejszych, warunkach, powstawały piękne programy - mówi Krystyna Loska.

Prezenterka wspomina, że w swoich dawnych programach stawiała na kontakt z widzem, prowadziła je "na pamięć", bez telepromptera, bez podpowiedzi.

- To jest kwestia wprawy. Studiowałam w szkole teatralnej, tam trzeba było uczyć się tekstów. Poza tym dopingowała mnie do tego również chęć patrzenia telewidzom w oczy - śmieje się Loska.

Przypomnijmy, że Loska w latach 70. prowadziła kilkugodzinny blok rozrywkowy Studio Gama wraz z Andrzejem Zaorskim.

- To był taki rodzynek w tej współpracy, który sprawiał mi ogromną przyjemność i radość. Jednocześnie mogłam pokazać się telewidzom z zupełnie innej strony. Do dziś jestem bardzo wdzięczna Andrzejowi Zaorskiemu, Ani Minkiewicz, Markowi Lewandowskiemu, że wpadli wtedy na taki pomysł - dziękuje dziennikarka swoim byłym współpracownikom.

Jednocześnie śmiejąc się dodaje: - Ten program najczęściej nagrywaliśmy nocą. Bardzo dobrze się z nimi współpracowało.

Na "Archiwizję" zapraszamy od 5 marca do TVP Kultura. W programie zaprezentowaną zostaną m.in.: jedyny zachowany w archiwach program "Tele-Echo" Ireny Dziedzic, koncerty z festiwali w Sopocie i Opolu, czy "Małżeństwo doskonałe" - turniej rozrywkowy prowadzony przez Jacka Fedorowicza.


Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Bogumiła Wander | TVP Kultura | Krystyna Loska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje