Reklama

Krwawe gody w "Grze o tron"

Twórcy serialu "Gra o tron" nie przestają prowokować. Przedostatni odcinek trzeciej serii produkcji HBO, który w niedzielę, 2 czerwca, miał amerykańską premierę, uznany został za "najstraszniejszy w historii amerykańskiej telewizji". UWAGA: spoiler!

Serial, który krytykowany jest za zbyt dużą ilość rozbieranych scen oraz natężenie momentów przemocy, po raz kolejny sprowokował gwałtowną reakcję widzów. Tym razem powodem oburzenia były drastyczne sceny przedostatniego odcinka trzeciej serii "Gry o tron", który nosi tytuł "The Rains of Castamere" (polscy widzowie zobaczą go 3 czerwca).

Reklama

Punktem zapalnym okazała się scena weselnej uczty, na którą zaproszony został grany przez Richarda Maddena Robb Stark, znany także miłośnikom książki i serialu jako Król Północy. Walder Frey, który zaprosił Starka na uroczystość, postanowił jednak oszukać swego gościa i zamienił weselne przyjęcie w rzeźnię mordując nie tylko Króla Północy, lecz również jego matkę i ciężarną żonę.

Co ciekawe, w trzecim tomie powieściowej sagi George'a R.R. Martina "Nawałnica mieczy", który posłużył za pierwowzór serialowej opowieści, żona Króla Północy nie była w ciąży, kiedy odebrano jej życie.

Fanów serialu nie zdenerwowały jednak odstępstwa od powieściowej fabuły, tylko wyjątkowa brutalność scen morderstwa.

Muzyk Ed Sheeran napisał na Twitterze: "Nie wiem, co się stało [twórcom] 'Gry o tron'... Jestem w szoku", podczas gdy Jack Osbourne zaapelował już bezpośrednio do producentów show: "Robicie sobie ze mnie jaja?". Aktorka Jamie Murray również nie mogła uwierzyć w to, co zobaczyła na ekranie: "Jak mogliście! Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego?" - brzmiał jej emocjonalny wpis.

Szkocki aktor Richard Madden, który wciela się na ekranie w postać Robba Starka, przyznał, że filmowanie 9. odcinka było traumatycznym przeżyciem. "Kiedy opuściłem plan zdjęciowy, pojechałem wprost na lotnisko i złapałem samolot, ponieważ nie chciałem już być w tym miejscu" - przyznał Madden. "Płakałem całą drogę do Londynu" - dodał aktor.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: telewizji | Gra o tron

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje