Reklama

Krezusi z telewizji

Płacą im za lotność umysłu. Dlatego na ich programach telewizje zarobiły krocie. A oni umieją upomnieć się o swoje, gdy oglądalność rośnie. Talent talentem, ale negocjować też potrafią.

Ile zarabia Tomasz Lis? Po tym, jak jedna z gazet ujawniła, że za odcinek programu TVP płaci jego firmie ponad 90 tys. zł., rozgorzała gorąca dyskusja na temat pieniędzy telewizyjnych gwiazd.

Reklama

Rzeczywistość wygląda jednak tak, że więcej niż w telewizji dziennikarze i showmani zarabiają poza nią, np. za lukratywne kontrakty reklamowe i prowadzenie imprez dla korporacji. A to jest już nie do oszacowania, bo zazwyczaj zostaje tajemnicą.

Zarabia, nie gubiąc ambicji

Ale na to nie może sobie oczywiście pozwolić Tomasz Lis, który nie robi show, tylko program publicystyczny. Jednak umiejętności do zarabiania pieniędzy mu nie brakuje.

Po skandalu za kwoty wypłacane za "Tomasza Lisa na żywo" okazało się, że na konto dziennikarza wpływa tylko 20 tys. za odcinek. Jeśli doliczyć do tego kontrakt za szefowanie tygodnikowi opiniotwórczemu, to wychodzi kwota, o której nawet niektórzy prezesi banków mogą pomarzyć.

Tak sprawnych i zaradnych dziennikarzy jak Lis jest niewielu, więc i takimi zarobkami mogą się poszczycić nieliczni reprezentanci tego zawodu.

Duża kasa za reklamę

W innej sytuacji są showmani jak np. Marcin Prokop, Kuba Wojewódzki czy Szymon Majewski. Im płaci się za wygłupy i łamanie tabu. Pensje, które odbierają za programy, to tylko część ich dochodów.

Mówi się, że za reklamę banku Majewski zainkasował 2,5 miliona złotych na czysto. Kontrakt miał być podpisany na dwa lata, czyli Szymon pobiera pensję ponad stu tysięcy złotych miesięcznie.

Do tego dochodzi suma za "Szymona na żywo", więc jego przychody plasują się na poziomie ok. 200 tys. Oznacza to ok. dwa miliony złotych rocznie!

Wojewódzki dotrze wszędzie

Okazało się, że jeszcze lepiej od Majewskiego radzi sobie ostatnio Wojewódzki. Podobno za reklamę sieci telefonów komórkowych zarobił nieco więcej.

Mówi: - Miałem taką filozofię, że nigdy bym nie wystąpił w reklamie, nigdy, chyba, że za duże pieniądze. Szymon Majewski wyznaczył jakiś standard, to dlaczego ja mam być drugi?

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!

Telemax

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: telewizje | telewizji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje