Reklama

Reklama

"Kocham Cię, Polsko!": Szykuje się świetna zabawa

Po ponad 3-letniej przerwie na ekrany wraca popularny teleturniej "Kocham Cię, Polsko!". Na jego fanów czekają odświeżona formuła, nowe kategorie pytań i nowe gwiazdy. Zmienił się też team prowadzących.

Po ponad 3-letniej przerwie na ekrany wraca popularny teleturniej "Kocham Cię, Polsko!". Na jego fanów czekają odświeżona formuła, nowe kategorie pytań i nowe gwiazdy. Zmienił się też team prowadzących.
Maciej Musiał i Barbara Kurdej-Szatan nagrywają spot do programu "Kocham Cię, Polsko!" /AKPA

Program nadawany był w TVP 2 od 2009 do 2012 roku i cieszył się ogromną sympatią widzów. Pomysł zaczerpnięto z holenderskiego formatu "I Love My Country". Teraz zwolenników rozrywki z patriotycznym wyznaniem w tytule czekają nowe atrakcje.

Odświeżony

Obok konkurencji znanych z poprzednich edycji teleturnieju, czyli "urodzin", "kalamburów" czy "głuchego telefonu", pojawią się nowe kategorie m.in. z dziedziny literatury i polszczyzny.

- Quizy będą mniej ludyczne - zapowiada Maciej Chmiel, dyrektor Dwójki. - Kluczowe znaczenie będzie miał walor edukacyjny - dodaje.

Reklama

Do programu wprowadzone zostaną także elementy interaktywne. W trakcie emisji prowadzone będą konkursy w mediach społecznościowych, a na ekranie na bieżąco publikowane będą komentarze widzów. Oczywiście, główne zasady popularnego teleturnieju pozostały bez zmian.

Tak jak w poprzednich sezonach, w programie rywalizować będą dwie drużyny - zabawa ma polegać na sprawdzaniu ich wiedzy o Polsce i Polakach.

Nowa gospodyni i gwiazdy

Poprzednie edycje teleturnieju prowadził Maciej Kurzajewski. Teraz gospodynią patriotycznego show została gwiazda serialu "M jak miłość", aktorka Barbara Kurdej-Szatan.

- To dla mnie zupełnie nowe wyzwanie, bo nie jestem ani dziennikarką, ani prezenterką, więc czuję się trochę, jakbym wchodziła w rolę - przyznaje nowa prowadząca. - To zadanie wymaga niesamowitego skupienia, dlatego jest potwornie wyczerpujące i stresujące. Jednak jestem przekonana, że z każdym nagranym odcinkiem będzie coraz lepiej - dodaje.

To nie koniec zmian. Odpowiedzialne stanowiska kapitanów drużyn zajął w "Kocham Cię, Polsko!" sprawdzony duet prezenterski, znany widzom z talent show "The Voice of Poland", czyli Tomasz Kammel i Maciej Musiał (zastępując tym samym Katarzynę Zielińską i Marzenę Rogalską). Nie ma wątpliwości, że obaj panowie w roli liderów poradzą sobie doskonale.

Wśród uczestników programu zobaczymy m.in. aktorów popularnych seriali telewizyjnych, znakomitych satyryków, sportowców oraz artystów polskiej sceny muzycznej.

W pierwszym odcinku show do pojedynku na wiedzę o Polsce staną prowadzeni przez Macieja Musiała siatkarze - Piotr Gruszka, Karol Kłos i Andrzej Wrona. Panowie zmierzą się z dowodzonymi przez Tomasza Kammela piosenkarkami - Kayah, Ewą Farną oraz Eweliną Lisowską. Natomiast gościem specjalnym będzie Stanisław Soyka, który zaśpiewa "Cud niepamięci".

JBJ

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: Kocham Cię Polsko!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL