Reklama

Kim Kardashian została świętą

Kim Kardashian jest bez wątpienia najgorętszą celebrytką roku. Po roli panny młodej przyszedł czas na wcielenie się w postać świętej!

Świat show-biznesu obiegły zdjęcia, na których gwiazda stylizowana jest m.in. na Maryję, Jezusa i satanistyczną kapłankę. Taki właśnie obraz "Kardashianki" wykreowała amerykańska artystka i fanka celebrytki - Hannah Kunkle.

Reklama

Religijne ikonografie z Kim w roli głównej wywołały spore zamieszanie. Kontrowersyjnej instalacji sprzeciwiają się przede wszystkim środowiska katolickie powołując się na obrazę uczuć religijnych.

Jak przyznaje autorka, swoją wystawą nie miała na celu wywołanie kontrowersji. - To sztuka. I, jak każda inna, ma wzbudzać zainteresowanie. Nie chciałam nikogo urazić. Jeśli tak się stało, przepraszam. Nie miałam takich intencji. Fascynują mnie osoby poddawane religijnemu kultowi. Ponieważ nie jestem wierząca, chciałam ukazać w taki sposób kogoś, kto dla mnie jest świętym - wyznała 23-letnia Kunkle.

Artystka przyznała się równocześnie do obsesji na punkcie Kim Kardashian. Rok wcześniej w wywiadzie dla magazynu "Vice" mówiła: "Kim Kardashian jest moim bogiem. Nie wiem, czy jest wszechwiedząca, ale nikt nie powinien temu zaprzeczać. Jest święta patronką popkultury".

Wystawę zatytułowaną "Pasja Kim Kardashian" można podziwiać w galerii w nowojorskiej dzielnicy Bushwick.

źródło: Agencja TVN/x-news

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kim Kardashian

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje