Reklama

Kim jest "Wendy"?

"Wendy" - tak właśnie znajomi i przyjaciele nazywają Annę Wendzikowską. To również nazwa stworzonej przez nią kolekcji bransoletek.

Dzięki swojej kolekcji biżuterii, nie musisz się martwić przynajmniej o część prezentów gwiazdkowych?

Reklama

Ania Wendzikowska: - Faktycznie, wiele z moich przyjaciółek nosi bransoletki Wendy. Poza tym ich projektowanie pozwala mi stworzyć coś wyjątkowego, przeznaczonego dla konkretnej osoby.

Dlaczego postanowiłaś zająć się projektowaniem bransoletek?

- Przede wszystkim bardzo lubię bransoletki, lubię jak coś mi brzęczy przy nadgarstku. Niestety, w oferowanych wzorach zwykle coś mi nie pasowało. Jestem osobą, która ma bardzo konkretne oczekiwania. Dlatego stwierdziłam, że sama dla siebie będę projektować bransoletki.

- Oczywiście nagle nie stanę się projektantką, ale biżuteria jest czymś, co mogę robić w wolnym czasie. Jak to zwykle bywa, kiedy już zaczęłam je robić, okazało się, że spodobały się również innym. Od tego był tylko krok do stworzenia własnej marki, którą chciałabym rozwijać. Zresztą bardzo lubię prace manualne, pasjami dziergam szaliki na drutach.

Jaka jest Wendy?

- Kiedy zaczęłam się zastanawiać nad tym, jak mogę ją określić, okazało się, że mam cztery różne style, które są mi bliskie, a które mogę wyrazić za pomocą biżuterii. Jest coś klasycznego, dziewczęcego, znajdzie się coś dla miłośniczek ostrego rockowego stylu i tych, które wolą błyskotki. I taka właśnie jest Wendy, bo taka jestem ja, nie lubię się określać. Stworzyłam prawie 200 modeli bransoletek, tak, aby każda kobieta mogła znaleźć coś dla siebie.

Bardzo dużo podróżujesz, czy projektowanie jest zajęciem, które pozwala wypełnić czas w trakcie długiego lotu, albo oczekiwania na samolot?

- Często jest tak, że w czasie podróży rodzą się różne pomysły i wzory bransoletek. Ale podróże mają jeszcze jeden aspekt - czerpię z nich wiele inspiracji i przywożę oryginalne elementy, z których później robię bransoletki. Będąc w Nowym Jorku często zaglądam na Szóstą Aleję, która jest mekką sklepów z półfabrykatami biżuteryjnymi, i tam wyszukuję różne ćwieki, koraliki, zawieszki.

Czy któryś z twoich rozmówców ma biżuterię twojego autorstwa?

- Przyznam szczerze, że bardzo mnie krępuje myśl o tym, że miałabym wręczyć zrobioną przez siebie bransoletkę jakiejś wielkiej gwieździe. Choć faktycznie, znajomi często namawiają mnie, żebym podarowała ją jednemu z moich rozmówców. Z drugiej strony czekam na taką gwiazdę, dla której będę mogła zaprojektować coś wyjątkowego, co jej się spodoba. Mam na myśli taką osobę jak Sarah Jessica Parker, dla której moda jest bardzo ważna, a taka bransoletka byłaby miłym dodatkiem.

Biżuteria to najlepszy przyjaciel kobiety?

- Oczywiście. Możemy mieć na sobie zwykły t-shirt i jeansy, ale dodając kolorową biżuterię zupełnie zmienia się nasz wizerunek. Biżuteria sprawia, że czuję się bardziej kobieca.

Anna Wendzikowska - aktorka, dziennikarka oraz prezenterka telewizyjna. Popularność zdobyła dzięki rolom w polskich i zagranicznych produkcjach, m.in. "M jak Miłość" oraz "Londyńczycy". W programie "Dzień Dobry TVN" opowiada o najnowszych premierach filmowych oraz wywiadach, która przeprowadza z zagranicznymi gwiazdami.

Rozmawiała Monika Dzwonnik (PAP Life).

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: kto | "Przyjaciele" | znajomi | kim

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje