Reklama

Reklama

"Kevin sam w Irlandii" jesienią w TVP

"Kevin sam w Irlandii" - tak roboczo zatytułowany jest program, który Kevin Aiston przygotowuje dla TYP2. Premiera pierwszych odcinków - jesienią. "Chciałem przybliżyć Polakom życie na emigracji, pokazać, że nie ma tam pozłacanych chodników" - mówi prezenter znany z show "Europa da się lubić"

W swoim programie Kevin Aiston pyta Irlandczyków, co myślą o Polakach

Bohaterzy Kevina to Polacy, którzy żyją w Irlandii. Jest wśród nich ochroniarz pracujący w nocy, rodzeństwo prowadzące restaurację czy lekarka, której gabinet chętnie odwiedzają Irlandczycy.

"Sam byłem zaskoczony" - mówi Kevin. Podobnie - rodzeństwem z Polski, które prowadzi restaurację chętnie odwiedzaną przez miejscowych, ale i... turystów.

Jednak - jak podkreśla Kevin - życie w Irlandii, to nie chodzenie po "pozłacanych chodnikach", jak często myślą Polacy. "Jednym się udaje - innym nie, jedni odnajdują swoje miejsce na obczyźnie, ale wielu to się nie udaje" - opowiada.

Reklama

W swoim programie pyta też Irlandczyków, co myślą o Polakach, jak ich odbierają i czy polski język stanie się jednym z popularniejszych w Dublinie. "Ale rozmawiam też z Anglikami" - mówi pochodzący z Londynu Kevin. "Pytam ich o ocenę polskich przybyszów i o życie Anglika w Irlandii" - dodaje.

Emisja cyklu programów "Kevin sam w Irlandii" planowana jest w TVP2 jesienią tego roku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje