Reklama

Katarzyna Sowińska lektorką audiobooków

Katarzyna Sowińska pracuje jako lektorka audiobooków. Nagrywa głównie książki dla dzieci i młodzieży. Twierdzi, że jest to dla niej duże wyzwanie aktorskie, ale i źródło ogromnej satysfakcji. Może bowiem opisywać świat osobom, które nie mogą go zobaczyć. Ponadto czytanie książek przez kilka godzin dziennie wpływa na nią odprężająco.

Katarzyna Sowińska jest zachwycona nowym zadaniem, które uznaje za olbrzymie wyróżnienie

Katarzyna Sowińska od kilku miesięcy pracuje w Polsce. Prowadziła galę boksu, wzięła udział w zdjęciach do kilku seriali m.in. "Komisarza Aleksa". Kilka tygodni temu zadebiutowała też w zupełnie nowej dla siebie roli lektorki audiobooków. Twierdzi, że pracuje od poniedziałku do piątku, a w studiu nagrań spędza nawet kilka godzin dziennie. Gwiazda jest zachwycona nowym zadaniem, które uznaje za olbrzymie wyróżnienie.

Reklama

- Mam zaszczyt i przyjemność współpracować z panem, który od 1975 roku pracuje jako inżynier i nagrywa audiobooki w miejscu, gdzie tworzą je Krystyna Janda, Krystyna Czubówna czy Jan Englert, więc to niezwykłe miejsce pracy - mówi Katarzyna Sowińska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Aktorka twierdzi, że praca ta umożliwia jej kształcenie dykcji i poprawności językowej. Jest też dużym wyzwaniem aktorskim, gwiazda musi bowiem pełnić nie tylko rolę narratorki całej opowieści, lecz także wcielać się w poszczególnych jej bohaterów. Jej zadaniem jest podkreślenie indywidualnych cech każdej z postaci, a są one wyjątkowo barwne i charakterystyczne. Istotny jest dla niej również szczytny cel jej nowej pracy.

- Audiobooki, które nagrywamy, są dla osób, które nie mogą zobaczyć tego, co my widzimy na co dzień, ale mogą usłyszeć to, co ja opowiadam. Mogą się w przenieść w cały ten świat. Cieszę się bardzo, że mogę być częścią tak pięknego projektu - przyznaje Sowińska.

Gwiazda zajmuje się nagrywaniem bajek oraz książek dla dzieci i młodzieży. Obecnie pracuje nad powieścią "Marcelina i pamięć przodków" autorstwa Izabeli Skorupki. Jest to historia 11-letniej dziewczynki, która na skutek ciążącej nad rodziną klątwy, zmuszona jest odbyć podróż między światami i stoczyć walkę z okrutnym Władcą Słów. Aktorka twierdzi, że podczas pracy świetnie się relaksuje i przenosi w zupełnie inną rzeczywistość. Sposobem na radzenie sobie ze stresem i spędzanie wolnego czasu są dla Katarzyny Sowińskiej także spotkania z bliskimi.

- Rodzina jest dla mnie na pierwszym miejscu, więc za każdym razem, kiedy mam wolną chwilę, spędzam czas z nimi, albo po prostu jadę do mojego rodzinnego Wałbrzycha i tam za każdym razem spędzam kilka chwil z moim tatą i mamą - opowiada aktorka. W wolnym czasie gwiazda lubi także oglądać filmy, często chodzi do kina bez towarzystwa innych osób. Odpręża ją także słuchanie muzyki i śpiewanie, nawet gdy nie koncertuje ani nie pracuje nad nowym materiałem na płytę.

Newseria Lifestyle

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Sowińska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje